Operasyon bölgesindeki vatandaşlara gıda yardımı

- Şırnak Valiliğince, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağının sürdüğü kentte vatandaşlara gıda yardımı yapıldı

Operasyon bölgesindeki vatandaşlara gıda yardımı
01 Haziran 2016 Çarşamba 12:13

ŞIRNAK (AA) - PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak'ta vatandaşlara gıda yardımı yapıldı.

Şırnak'ta teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, 14 Mart'ta Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" sürüyor.

Müşterek operasyon güvenlik güçlerince kararlılıkla devam ettirilirken, kentteki vatandaşlara, sokağa çıkma yasağından olumsuz etkilenmemeleri için Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan gıda paketleri düzenli olarak ulaştırılıyor.

Askeri birlikler, dün Bahçelievler ve Şehri Nuh mahallelerinde 50 aileye kuru gıda ve çocuk bezi götürdü.

Vatandaşlarla askerler arasında sıcak diyalogların yaşandığı gıda dağıtımında, bazı askerler çocuklara çikolata ikram etti.

Yetkililer, ilde sokağa çıkma yasağının başladığı tarihten itibaren bin aileye düzenli olarak gıda yardımında bulunulduğunu bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×