Onaran'a "Yılın Başarılı Kadın CIO'su" ödülü

-TAV Havalimanları Holding CIO'su ve TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Onaran, Microsoft'un KAGİDER desteğiyle ilk kez bu yıl düzenlediği etkinlikte Yılın Başarılı Kadın CIO'su seçildi

Onaran'a
01 Haziran 2016 Çarşamba 13:50

İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları Holding Bilişim Üst Yöneticisi (CIO) ve TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, "Yılın Başarılı Kadın CIO'su" ödülüne layık görüldü.

TAV açıklamasına göre, TAV Havalimanları Holding CIO'su ve TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Onaran, Microsoft'un Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) desteğiyle ilk kez bu yıl düzenlediği etkinlikte Yılın Başarılı Kadın CIO'su seçildi.

Teknolojinin Kadın Liderleri adı altında, teknolojiye öncülük eden kadın liderlere, teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla 8 farklı kategoride verilen ödüller, Microsoft İstanbul ofisinde düzenlenen törenle açıklandı.

Yılın Başarılı Kadın CIO'su ödülü, stratejik yönetimden, operasyonel sürece kadar iş süreçlerinde teknolojiyi en iyi kullanan, bulut bilişimden mobile kadar farklı alanlarda firmasının iş süreçlerini değiştiren, çalıştığı şirketin teknolojiyle büyümesine öncülük eden kadın liderlere veriliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Onaran, kadın girişimciliğinin teşvik edilmesinin ve önünün açılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı. Onaran, şunları kaydetti:

"Her ne kadar kadın istihdamı artsa da iş hayatında halen erkeklerin egemenliği mevcut. Ama ben bu oranın gün geçtikçe azaldığını ve daha çok kadının iş hayatında yer aldığını düşünüyorum. Kadının mücadeleci yapısı ve birden çok şeyi aynı anda düşünüp hayata geçirebilme becerisi iş ve aile hayatında lider olduğunu bize gösteriyor aslında. Bu becerileri öne çıkarmak, potansiyel yetenekleri keşfetmek için kız çocuklarının okutulması, birer birey olarak meslek sahibi olup hem ailesine hem de ekonomiye katkı sağlamalarına yardımcı olmak konusunda iş dünyasına, liderlere ve sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düşüyor.

Özellikle erkek egemen bir sektör olan bilişim sektöründe daha çok kadın görmek bizi ayrıca mutlu edecektir. Kadın çalışan sayısının artmasına katkı sağlayacak işe alım politikalarını hayata geçiren TAV Bilişim Hizmetleri ve TAV Havalimanları Holding adına bu ödüle layık görüldüğüm için Microsoft ve KAGİDER'e çok teşekkür ediyor ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Umarım aldığımız bu ödüller ile her seviye ve her sektörde çalışan kadınlarımız için örnek teşkil edebilir ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine vurgu yapabiliriz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×