OMÜ Mehmet Tülazoğlu Adalet MYO açıldı

- Çarşamba ilçesinde hayırsever Tülay Ulusoy tarafından yaptırılan Mehmet Tülazoğlu Adalet Meslek Yüksekokulu'nu açılışı gerçekleştirildi - Açılışa, Ulusoy'un damadı TFF Başkanı Demirören ve ailesi de katıldı

OMÜ Mehmet Tülazoğlu Adalet MYO açıldı
09 Mayıs 2016 Pazartesi 15:00

SAMSUN (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'in kayınvalidesi hayırsever Tülay Ulusoy,'un babası Mehmet Tülazoğlu adına yaptırdığı Adalet Meslek Yüksekokulu düzenlenen törenle açıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'nde TFF Başkanı Demirören'in de katıldığı açılışta konuşan hayırsever Ulusoy, babası Mehmet Tülazoğlu adına yaptırdığı okulu Çarşamba ilçesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne armağan ettiğini söyledi.

Ailesinin tüm fertlerinin okumaya meraklı olduğunu belirten Ulusoy, "Çocuklarımın da okuması için çok gayret ettim. Babaları da onların muhakkak üniversite mezunu olmalarının ve 3 lisan bilmelerini isterdi. Allah'a şükür bunu da başardım." dedi.

Bugün okulsuzluktan dolayı ayrıldığı Çarşamba ilçesine geri döndüğünü ifade eden Ulusoy, baba toprağına bir okul yapmaya karar verdiğini kaydetti.

Okulun temelini 5 Ağustos'ta attıklarını dile getiren Ulusoy, şunları söyledi:

"Bugün Adalet Meslek Yüksekokulu eğitime hazır durumda. Gençler umarım Allah'ın izniyle sizler bu yolda isteyerek ve zevkle okur, adaletli gençler, topluma faydalı bireyler olursunuz. Ben sizlerin başarısını gördükçe gurur duyarım. Mehmet Tülazoğlu Adalet Meslek Yüksekokulu'nun kuruluşundan açılışına kadar bana yardım eden ve yakınlıklarını esirgemeyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Hüseyin Akan'a, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'a gönülden teşekkür ediyorum."

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise Çarşamba'nın üniversiteyi kaldıracak büyüklükte bir ilçe olduğunu belirtti.

Çarşamba'nın, Yeşilırmak şehrinin ortasından geçtiği Çarşamba ovasının olduğu inanılmaz bir yer olduğuna dikkati çeken Şahin, "Burada vatandaşların üniversite hocaları tarafından yönlendirilmesi gerekiyor. Gerek tarımda gerek hayvancılıkta gerekse yurtdışına ürün ihraç edebilme adına bu alanın çok iyi kullanılması lazım" diye konuştu.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Dündar, Ulusoy ve OMÜ Rektörü Akan'a çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra MYO'nun açılışı yapıldı.

Toplam 2 milyon liraya mal olan ve 2030 metre kare alana sahip, 2 amfi, 4 derslik, 1 bilgisayar salonu, 3 kütüphane ile 3 idari ofis bulunan okulu gezen Vali Şahin, TFF Başkanı Demirören, kayınvalidesi Ulusoy ve diğer protokol üyeleri yetkililerden bilgi aldı.

Törenin ardından OMÜ İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen "1. İletişim Şenliği"ne katılan protokol üyeleri fotoğraf sergisini gezdi. Demirören burada, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×