"Ölümü değil, yaşamı seçin"

- Bölücü terör örgütünün köşeye sıkıştığı Mardin'in Nusaybin ilçesinde, güvenlik güçleri teröristlere teslim olmaları yönünde anonslar yapıyor - Zırhlı araçlardan yapılan anonslarda, "Alanınız daraldı, artık sona yaklaştık. Gelin bu işten vazgeçin. Ölümü değil yaşamı seçin" ifadeleri kullanılıyor

26 Mayıs 2016 Perşembe 16:55

ANKARA (AA) - Bölücü terör örgütünün köşeye sıkıştığı Mardin'in Nusaybin ilçesinde, güvenlik güçleri teröristlere teslim olmaları yönünde anonslar yapıyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Nusaybin ve Şırnak'ta devam eden operasyonlarda direncini kaybeden terör örgütü PKK üyeleri, operasyon bölgesinden kaçmaya çalışıyor.

Nusaybin'de çok sayıda teröristin güvenlik güçlerine teslim olmasının ardından terör örgütünün üst düzey sorumlularının "durum normal değil, arkadaşlar kalsa imha olacak", "yaralılar tedavi edilemiyor", "her yolu deneyerek bölgeden çıkmayı esas alın" şeklinde talimatlarda bulunduğu tespit edildi.

Operasyona devam eden güvenlik güçlerinin gelişmeleri yakından takip ettiği, sivil vatandaşların terör saldırılarından zarar görmemesi için dikkatli ve titiz çalışıldığı belirtildi.

- "Alanınız daraldı, artık sona yaklaştık"

Nusaybin'de köşeye sıkışan teröristlere teslim olmaları yönünde anonslar yapılmaya devam ediliyor. Güvenlik güçlerinin zırhlı araçlardan yaptıkları anonslarda şu ifadeler kullanılıyor:

"Alanınız daraldı, artık sona yaklaştık. Gelin bu işten vazgeçin. Ölümü değil yaşamı seçin. Anonsumuza kulak verin, elinize bir beyaz bez alarak bize doğru yaklaşın. Size asla ateş açılmayacaktır. Bizlere güvenin. Adalet, hayat, yaşam ve aileleriniz sizi bekliyor. Bize ulaştıktan sonra sizin işiniz tamamıyla sivil savcılarla. Güvenlik güçleriyle bir işiniz yok. Dün 25 arkadaşınız Türkiye Cumhuriyeti adaletine teslim oldu, hayatlarını kurtardılar. Kendilerine hiçbir şey yapılmadı. Siz de onlar gibi yapabilirsiniz. Size kesinlikle ateş açılmayacaktır. Bize güvenin. Piyonluğu bırakın, sizi piyon olarak kullanıyorlar. Yıllardır aynı ekmeği yiyor, aynı suyu içiyoruz. Kardeşlerinize, arkadaşlarınıza silah çekmeyi bırakın. Elleriniz havada bulunduğunuz yerden çıkın."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×