Okullarda karne heyecanı

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, kendi adını taşıyan okulda öğrencilerin karne sevincini paylaştı -Yılmaz: "Karne alan bütün çocuklarımızı yürekten tebrik ediyorum, notları ne olursa olsun. Notlar kırık olsun ama kalpler kırık olmasın"

Okullarda karne heyecanı

BİNGÖL (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kendi adını taşıyan okulda öğrencilerin karne sevincini paylaşarak, "Karne alan bütün çocuklarımızı yürekten tebrik ediyorum, notları ne olursa olsun. Notlar kırık olsun, ama kalpler kırık olmasın." dedi.

Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı'nın sona ermesi dolaysıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Cevdet Yılmaz Ortaokulunda düzenlenen karne törenine katıldı.

Sınıfları dolaşarak öğrencilere karnelerini veren Cevdet Yılmaz, karnelerini alan öğrencileri kutladı.

Başarılı öğrencileri tebrik eden, karnesinde düşük not olan öğrencilere de daha çok çalışmaları tavsiyesinde bulunan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bugün karne günü. Karne alan bütün çocuklarımızı yürekten tebrik ediyorum, notları ne olursa olsun. Notlar kırık olsun ama, kalpler kırık olmasın. Notu iyi olanları bir kez daha tebrik ediyoruz, kırık notu olanlar da gelecek sefere daha çok çalışacaklar, başarılı olacaklar ama onları üzmüyoruz. Ters bir söz ve davranışta bulunmuyoruz. Önemli olan sonuçtan çok çabadır. İyi niyetle bir çaba sergiliyorsanız, sonuç ne olursa olsun bence başarılısınız demektir."

Cevdet Yılmaz, öğrencilerin geleceğe daha iyi hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve destek personelleri kutladı.

AK Parti hükümetleri döneminde Bingöl'de yapılan yatırımlara değinen Yılmaz, şunları söyledi:

"Bizim en değerli varlığımız, insanımız sizlersiniz. Sizi geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak ne kadar donanımlı hazırlarsak hem kendiniz için, hem aileniz için hem de milletimiz, ülkemiz için en güzel şeyi yapmış oluruz. Bu çerçevede son 13-14 senedir eğitime çok büyük bir önem verdik. Hükümetlerimiz büyük yatırımlar yaptılar. Bingölümüz de bu anlamda payını aldı. Eğitimde en fazla yatırım yapılan illerden biri oldu. Bunun için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı sunuyoruz."

TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulunu yaptıran TOBB Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür eden Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan, TOBB Cevdet Yılmaz Oratokulundan bir öğrencinin TEOG sınavında Türkiye birincisi olduğu mesajını aldığını ve buna çok sevindiğini aktardı.

Cevdet Yılmaz, TEOG sınavında Bingöl'den 2 öğrencinin Türkiye birincisi olduğunu anımsatarak, "Allah nazardan saklasın, maşallah diyelim. Ailelerini de yürekten tebrik ediyorum. Çocuklar sadece okulda yetişmiyor. Aile ilgilenmezse, okul-aile iş birliği olmazsa bu başarılar olmaz. Babalarını, annelerini, kardeşlerini, akrabalarını, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×