Okul bahçesinde 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba bulundu

- Almanya'nın Köln kentinde bir okul bahçesinde 2. Dünya Savaşı'ndan kalma 250 kilogramlık patlamamış bomba bulundu - Türklerin de yoğun olarak yaşadığı Mülheim semtinde bombanın etkisiz hale getirilmesi çalışmaları sırasında yaklaşık 600 kişi evlerinden tahliye edildi

Okul bahçesinde 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba bulundu
11 Ağustos 2016 Perşembe 17:49

KÖLN (AA) - Almanya'nın Köln kentindeki bir okulun bahçesinde 2. Dünya Savaşı'ndan kalan 250 kilogram ağırlığında patlamamış bir bomba bulundu.

Türklerin de yoğun olarak yaşadığı Köln'ün Mülheim semtindeki bir okulun bahçesinde inşaat çalışmaları sırasında bulunan bombanın etkisiz hale getirilmesi için çalışma başlatıldı.

Köln Belediyesi basın sözcüsü AA muhabirine yaptığı açıklamada, Amerikan yapımı olan bombanın yerin yaklaşık dört metre derinliğinde olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Sözcü ayrıca bombanın imha çalışmaları esnasında güvenlik önlemi olarak 250 metre yarıçaplı alan içinde oturan yaklaşık 600 kişinin evlerinden tahliye edildiğini dile getirdi.

Almanya'da bir kısmı yerleşim yerlerinde olmak üzere 2. Dünya Savaşı'ndan kalma patlamamış çok sayıda bomba bulunuyor. Bu bombalar kontrollü şekilde etkisiz hale getiriliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×