OHAL kararı alınması

- Van Girişimci Genç İş Adamları Derneği Başkan Yardımcısı Kuşan: - "Alınan kararlar, bölge halkı açısından son derece önemlidir. Bu kararla içimizdeki hainler daha çabuk ortaya çıkacak"

OHAL kararı alınması

VAN (AA) - Van Girişimci Genç İş Adamları Derneği Başkan Yardımcısı Yavuz Kuşan, olağanüstü hal (OHAL) kararına ilişkin, "Alınan kararlar, bölge halkı açısından son derece önemlidir. Bu kararla içimizdeki hainler daha çabuk ortaya çıkacak." dedi.

Kuşan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, OHAL'le bölgedeki vali ve kaymakamların yetkilerinin genişleyeceğini belirterek, kararı olumlu karşıladıklarını söyledi.

Kuşan, "Alınan kararlar bölge halkı açısından son derece önemlidir. Bu kararla içimizdeki hainler daha çabuk ortaya çıkacak. Demokrasi nöbeti için alanlara akın eden vatandaşlar da bu kararı memnuniyetle karşıladı. Eskiden 'OHAL' denince herkes tedirgin olurdu ama şimdi millet bayram ediyor. Bu da halkın artık ayrımcılık istemediğini gösteriyor. Halk huzur ve güven istiyor." şeklinde konuştu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşların alanları terk etmediğine dikkati çeken Kuşan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Halk giderek daha çok alanlara geliyor. Bugün genci, yaşlısı, kadını ve erkeği demokrasi nöbeti için burada. Halk, demokrasiye sahip çıkıyor. Halk, özgürlüğü sahiplendi. Halk, artık zulümle, zalimle yaşamak istemiyor. Halk, alanlara inerek zulme başkaldırdı. Demokrasiden yana irade gösterdi. Gerekirse canımızı veririz ama özgürlüğümüzü ve irademizi asla vermeyiz."

Vatandaşlardan İbrahim Ataş da 5 gündür gece gündüz demokrasi için meydanlarda nöbet tuttuğunu belirterek, "Alınan OHAL kararının önceki yıllarda olduğu gibi olmayacağını düşünüyoruz. Bu, bir demokrasi hareketidir. Cumhurbaşkanımıza sonsuza kadar güveniyoruz. OHAL'le terör olaylarının bitmesini arzuluyoruz. Bu nedenle alınan kararlar bizleri memnun etti." ifadelerini kullandı.

- "Hayatımda iki darbe yaşadım"

Mehmet Salih Bingöl (75) de kararın hayırlı olmasını dileyerek, bunun geçmişteki uygulamalardan farklı olacağını söyledi.

Bingöl, şöyle devam etti:

"Ben hayatımda iki darbe yaşadım. O dönemlerde OHAL vardı ve kötü günler yaşadık. Bugün cumhurbaşkanımızın açıkladığı OHAL'in o dönemden farklı olacağını düşünüyoruz. O dönemde Kur'an-ı Kerim'i yaktıklarına şahit olduk. İnsanlara işkence ettiler ama cumhurbaşkanımızda bize güneş doğdu. Onun için 5 gündür buradayız. İnşallah daha güzel günler yaşayacağız. Allah ondan razı olsun."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×