Oğlunun komutanlarından şikayetçi oldu

- Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Kuleli Askeri Lisesi öğrencisi Y.Ç'nin annesi, okulun komutanlarından şikayetçi oldu - Şikayet dilekçesinden: -"Oğlumu, liseden arayarak 'Mezuniyet kokteyli var' dediler. Oğlum da arkadaşlarını son kez görmek için okuluna gitti. Kuleli Askeri Lisesi komutanlarından ve darbeye teşebbüs edenlerden şikayetçiyim"

Oğlunun komutanlarından şikayetçi oldu
27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:26

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Kuleli Askeri Lisesi öğrencisi Y.Ç'nin annesi, okul komutanlarından şikayetçi oldu.

Anne Y.Ç'nin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu şikayet dilekçesinde, lisedeki komutanlarınca "Mezuniyet kokteyli var." denilerek aranan Y.Ç'nin, arkadaşlarıyla son kez görüşmek için okula gittiği belirtildi.

Ailenin bu durumdan şüphelenmediği ifade edilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz günü oğlumu liseden arayarak 'Mezuniyet kokteyli var' dediler. Oğlum da arkadaşlarını son kez görmek için okuluna gitti. Biz de okulda arkadaşlarıyla son kez konuşup vedalaşmak isteyen oğlumun tereddüt etmeden gitmesine izin verdik. Olayları medyadan öğrendik. Kuleli Askeri Lisesi komutanlarından ve darbeye teşebbüs edenlerden şikayetçiyim."

Soruşturmayı yürüten savcılığın dilekçeyi işleme koyduğu öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×