Obama, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüştü

- ABD Başkanı Obama: "Yerleşim faaliyetleri konusunda endişeliyiz ve barışın sağlanmasında İsrail'in etkili bir ortağı olmaya devam etmeyi umut ediyoruz"

Obama, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüştü
21 Eylül 2016 Çarşamba 22:28

NEW YORK (AA) - ABD Başkanı Barack Obama, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarındaki yerleşim faaliyetlerinin edişece verici olduğunu, ABD'nin barışın sağlanmasında İsrail'in etkili bir ortağı olmaya devam etmeyi umduklarını söyledi.

Obama ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Görüşmeleri çerçevesinde New York'ta bir araya geldi.

Obama, görüşme öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Netanyahu ile İsrail ve Batı Şeria'daki gelişmeleri ele alacaklarını belirterek, "Yerleşim faaliyetleri konusunda endişeliyiz ve barışın sağlanmasında İsrail'in etkili bir ortağı olmaya devam etmeyi umut ediyoruz." dedi.

Görev süresinin üç ay sonra dolacağını anımsatan Obama, önümüzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı, güvenli, komşuları ve Filistin halkı ile barış içinde bir İsrail görmeyi umut ettiklerini dile getirdi.

-Netanyahu, Obama'yı golf oynamaya davet etti

İsrail Başbakanı Netanyahu ise en büyük hedeflerinin barışın sağlanması olduğunu ve İsrail halkının bu hedeften asla vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Netanyahu, görev süresi dolacak olan Obama'nın İsrail'de her zaman memnuniyetle karşılanacağını belirterek, Obama'yı İsrail'deki evine golf oynamaya davet etti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×