Nasrallah Vehhabiliği İsrail'den daha tehlikeli gördü

- Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, Vehhabi diye nitelendirilen Müslümanların İsrail'den daha tehlikeli olduğunu öne sürdü

Nasrallah Vehhabiliği İsrail'den daha tehlikeli gördü
28 Eylül 2016 Çarşamba 16:52

BEYRUT (AA) - Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Suudi Arabistan'da yaygın olan ve Vehhabi diye nitelendirilen Müslümanların, daha önce "Ortadoğu'da tüm sorunların kaynağı" olarak tanımladığı İsrail'den daha tehlikeli olduğunu iddia etti.

Nasrallah, Lübnan'da yayın yapan ve Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen "El-Ahbar" gazetesine verdiği röportajda, "Vehhabilik, İsrail'den de tehlikeli. Özellikle de kendisinden başkasını yok etmek, İslamın tarihiyle olan bağını koparmak istiyor. Bizler bu tehdidi, Vehhabiliği kuşatıp, onu vurmak için fırsata çevirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Suriye'de siyasi çözüm ihtimalinin şu aşamada mümkün olmadığını ileri süren Nasrallah, "Suriye'de yakın zamanda siyasi çözüm görünmüyor. Sahadaki gelişmeler belirleyici olacak. ABD ve Rusya arasındaki güven krizinin devam etmesinden sonra mesele daha da kilitlendi." dedi.

Nasrallah daha önceki açıklamalarında İsrail'i "kanserli bir yapı ve tüm sorunların kaynağı" olarak tanımlamıştı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×