Musul operasyonu

- Irak Başbakanı İbadi: -"DAEŞ'i Felluce'de bitirdik ve oradaki çölden fareler gibi kaçtılar" -"Onları Musul'da da ortadan kaldıracağız"

Musul operasyonu
09 Temmuz 2016 Cumartesi 17:45

BAĞDAT (AA) - Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Musul halkına kenti terör örgütü DAEŞ'ten kurtarmak için hazırlıklı olma çağrısı yaptı.

Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre İbadi, Musul'a bağlı el-Kayyara Askeri Hava Üssü'nün DAEŞ'ten geri alındığı belirterek, Musul halkına kenti örgütten kurtarmaya hazır olmaları çağrısında bulundu.

İbadi, "DAEŞ'i Felluce'de bitirdik ve oradaki çölden fareler gibi kaçtılar. Onları Musul'da da ortadan kaldıracağız." ifadelerini kullandı.

- "100 kilometre ilerleme"

Irak güçlerinin son günlerde DAEŞ kontrolündeki bölgelerde 100 kilometre ilerleme kaydettiğine değinen İbadi, bu durumu DAEŞ'ten alınan "intikam" olarak nitelendirdi.

"Silahın yeri Bağdat değil, çatışma cepheleridir." diyen Başbakan İbadi, yakında tüm Irak topraklarını örgütten geri alacaklarını vurguladı.

Irak güçleri, Enbar'a bağlı Felluce ilçesini DAEŞ'ten geri aldıktan sonra ülkenin ikinci büyük kenti Musul'u da kurtarmaya hazırlanıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×