Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasına takipsizlik verilmesi

- BBP İstanbul İl Başkanlığı ile Alperen Ocaklar İl Başkanlığı üyeleri, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili verilen takipsizlik kararını protesto etmek amacıyla Anadolu Adalet Sarayı önüne siyah çelenk bıraktı

Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasına takipsizlik verilmesi
01 Temmuz 2016 Cuma 13:55

İSTANBUL (AA) - BBP İstanbul İl Başkanlığı ile Alperen Ocakları İl Başkanlığı üyeleri, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili verilen takipsizlik kararını Anadolu Adalet Sarayı önünde protesto etti.

Adalet sarayının C blok girişinde toplanan grup üyeleri, ellerinde taşıdıkları siyah çelenkle adliye kapısına kadar yürüdü.

Burada basın açıklamasını okuyan BBP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sami Daltaban, Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümüyle sonuçlanan olayın suikast ve sabotaj olduğu yönündeki kuvvetli şüphelerin üzeri kapatılarak dosyada takipsizlik kararı verildiğini söyledi.

Bu davanın siyasallaştığını ve milletin güvenini kaybettiği bir hukuk mekanizmasının kurbanı olduğunu savunan Daltaban, "Bu dosya aziz milletimizin mahşeri vicdanında hala açıktır. Muhsin Yazıcıoğlu'nun gölgesi uzun bir süre bu topraklarda dolaşacaktır.Zamanı gelince bu sürecin adil bir şekilde yürütüleceğinden ve üzeri örtülmeye çalışılan gerçekler ile adalet arasında tüm engellerin ortadan kaldırılacağından kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Daltaban, soruşturma dosyasından verilen takipsizlik kararına ilişkin Kahramanmaraş Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne itirazda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Grup üyeleri, açıklamanın ardından ellerinde taşıdıkları "Muhsin Yazıcıoğlu davası kapatılamaz" yazılı siyah çelengi adliye önüne bıraktı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×