Motosikletlilerden terör protestosu

- Başkentte, FETÖ'nün darbe girişimi ve terör saldırılarına tepki gösteren bir grup motosikletli, Türk bayraklarıyla şehir turu attı

Motosikletlilerden terör protestosu
27 Ağustos 2016 Cumartesi 14:49

ANKARA (AA) - Anatolian Tigers MC üyesi bir grup motosikletli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve terör saldırılarına tepki gösterdi ve Türk bayraklarıyla şehir turu attı.

Türkiye'nin birçok ilinden Ankara'ya gelen yaklaşık 150 motosikletli, Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı.

Burada basın açıklaması yapan Anatolian Tigers MC Sekreteri Alper Karataş, Türk bayrağının dalgalandığı yerde olmaktan onur duyduklarını belirterek hakimiyetin milletin olduğu bir Türkiye Cumhuriyeti için her zaman milletin ve devletin üzerlerine yüklediği tüm görevlere hazır olduklarını aktardı.

Ülke değerlerini parçalamak isteyen her türlü yapıya karşı mücadele edenlerin yanında olduklarını vurgulayan Karataş, şöyle konuştu:

"Bu mücadele bayrağını taşıyan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin tüm temsilcilerinin, seçilmiş hükümetinin ve yüce Türk milletinin yanındayız. Bu doğrultuda verecekleri her görevin Anatolian Tigers MC ve tüm destekçilerimizle boynumuzun borcu olduğunu kabul ederiz. Bu mücadeleye katılan güvenlik güçlerimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu bildirerek mücadelede kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz."

Açıklamanın ardından grup, Türk bayrakları astıkları motosikletleriyle konvoy halinde şehir turu atarak FETÖ'nün darbe girişimine ve terör saldırılarına tepki gösterdi.

Yollarda motosiklet konvoyunu gören vatandaşlar, bu anları cep telefonlarıyla kaydetti.

Şehir turunun ardından grup, Anıtkabir'i ziyaret etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×