Mogadişu havalimandaki saldırı

- Türk Hava Yolları: -"Bugün Mogadişu'da olayların yaşandığı sırada Türk Hava Yolları'nın TK-689 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağı havalimanından sorunsuz bir şekilde ayrılarak Cibuti'ye hareket etmiştir. Cibuti'den yolcuları aldıktan sonra yine sorunsuz bir şekilde İstanbul'a tarifeli seferine devam etmiştir"

Mogadişu havalimandaki saldırı
26 Temmuz 2016 Salı 14:53

İSTANBUL (AA) - Türk Hava Yolları (THY), Somali'nin başkenti Mogadişu'da olayların yaşandığı sırada "TK-689" sefer sayılı uçağın havalimanından sorunsuz bir şekilde ayrılarak, Cibuti'ye hareket ettiğini, Cibuti'den yolcuları aldıktan sonra sorunsuz şekilde İstanbul'a olan tarifeli seferini sürdürdüğünü bildirdi.

THY Basın Müşavirliği'nden, Mogadişu'daki uluslararası havalimanına bomba yüklü iki araçla saldırı düzenlenmesinin ardından, Mogadişu-Cibuti-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağın durumuna ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Bugün Mogadişu'da olayların yaşandığı sırada Türk Hava Yolları'nın TK-689 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağı havalimanından sorunsuz bir şekilde ayrılarak Cibuti'ye hareket etmiştir. Cibuti'den yolcuları aldıktan sonra yine sorunsuz bir şekilde İstanbul'a tarifeli seferine devam etmiştir." denildi.

- Olay

Somali'nin başkenti Mogadişu'daki uluslararası havalimanına bomba yüklü iki araçla saldırı düzenlenmesi sonucu ilk belirlemelere göre, aralarında Birleşmiş Milletler ve Afrika Birliği Barış Gücü (AMISOM) askerlerinin de olduğu 12 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×