Mobil karakol aracından hırsızlık olayına müdahale

- Genelkurmay Başkanlığınca hizmetleri vatandaşların ayağına götürmek, turistlerin jandarmaya müracaatlarını kolaylaştırmak ve istihbarat faaliyetlerinin etkinliğini artırmak amacıyla Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına tahsis edilen mobil karakol aracı tanıtıldı - Piknik alanındaki tanıtımda mobil karakol aracı, senaryo gereği hırsızlık olayına müdahale etti - Vali Günaydın: - "Asayiş olaylarına daha hızlı müdahale etme ve zaman kaybını önleme noktasında çok önemli bir hizmet ilimize kazandırılmış oldu"

Mobil karakol aracından hırsızlık olayına müdahale
06 Mayıs 2016 Cuma 14:20

KASTAMONU (AA) - Genelkurmay Başkanlığınca hizmetleri vatandaşların ayağına götürmek, turistlerin jandarmaya müracaatlarını kolaylaştırmak ve istihbarat faaliyetlerinin etkinliğini artırmak amacıyla Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına tahsis edilen mobil karakol aracı tanıtıldı.

Kadı Dağ Şehit Şerife Bacı Mesire Alanı'ndaki tanıtım programında mobil karakol aracı, senaryo gereği hırsızlık olayına müdahale etti.

Askeri personelin görev aldığı tatbikatın senaryosuna göre, araçlarından bir miktar para ve cep telefonu çalınan iki kişi, jandarma ekiplerine müracaat etti. Merkezdekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen mobil karakol aracında görevli personel, mağdurların ifadelerini alarak, zanlıların eşkalini, kaçtıkları aracın model ve plakasını en yakın birimlere iletti.

Vali Şehmus Günaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, tatbikatın mobil karakol aracı sayesinde asayiş olaylarına ne kadar hızlı müdahale edilebildiğini bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

Kastamonu'nun coğrafi yapısı gereği vatandaşların zaman zaman ifade vermekte bazı zorluklar yaşadığını belirten Günaydın, şunları dile getirdi:

"Bir vatandaşımız artık özellikle piknik alanlarında ve köylerde bu tür olaylarla karşılaştığı zaman hemen, anında aracımızla müdahale etme şansımız var. Köylerde yaşanan bazı olaylarda vatandaşlarımız ifade vermekte sıkıntılar yaşıyordu. Şimdi aracımız sayesinde personelimiz bizzat köylere giderek işlemleri orada yapabilecek. Hem zaman kaybının önüne geçilecek hem de vatandaşa kolaylık sağlanmış olacak. Asayiş olaylarına daha hızlı müdahale etme ve zaman kaybını önleme noktasında çok önemli bir hizmet ilimize kazandırılmış oldu."

Daha sonra Kastamonu Merkez İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İbrahim Aydın, araç hakkında bilgi verdi.

Tanıtım programına Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Serdar Güngör ve yetkililer katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×