Mitsubishi Electric'in uygulamasına ödül

Mitsubishi Electric'in uygulamasına ödül
13 Mayıs 2016 Cuma 10:11

Açıklamada yer alan bilgilere göre son yıllarda bilgi teknolojileri, 3 boyutlu baskı, simülasyon, modelleme ve ileri fabrika otomasyonunun birleşim süreciyle birlikte üretimde dördüncü sanayi devrimine girildi.Bu noktada "e-F@ctory" konsepti çok daha önemli bir hale gelirken, bu platformun temelinde Programlanabilir Akıllı Kontrol Cihazları (PLCler), İnsan Makine Arayüzleri (HMIlar), robotlar ve kumandalar yer alıyor.

Bu sistemler, İmalat Yürütme Sistemleri (MES) ve kurumsal uygulamalar için ideal hale gelecek şekilde bilgi teknolojileri sistemlerine bağlanmak için ilgili donanım bileşenleri ile birleştiriliyor. "e-F@ctory", geniş uygulama sahasında ölçeklendirilebilir bir etkinleştirici teknoloji olduğu için, örnekler belirli bir sektör veya bölgeyle sınırlı değil. Daha şimdiden pek çok model fabrika kurulumu ile yüzlerce müşteri kurulumunun tamamlandığı kaydedildi.

Mitsubishi Electric'in "e-F@ctory" konsepti; otomotiv, ambalaj, gıda ve ilaç gibi birçok sanayinin üretim aşamasında kullanılan dijital fabrika ürünlerini, mekanik, elektronik ve yazılım hizmetleri bir arada yani mekatronik biçimde sunuyor. "e-F@ctory" konseptinde, fabrika otomasyon alanındaki robotlar dahil tüm yeni nesil ürünler internette haberleşebiliyor. Böylece üretim hatlarını kişisel bazı ihtiyaçlara göre optimize ederek pazardaki rekabet koşullarına ayak uydurmak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor.

Yönetimden üretim katına kadar tüm fabrika katmanlarını optimize etmek için ileri teknoloji kullanan ve üretimde çok ciddi maliyet tasarrufu sağlayan "e-F@ctory", küresel rekabette bir adım önde olmayı sağlıyor.


-Intel, 9 milyon dolar tasarruf etti


Açıklamada verilen bilgilere göre, Mitsubishi Electric ile bir fabrikayı yeni endüstri evresindeki tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde kurmak ve kurmadan önce bir sanal fabrika oluşturarak ortaya çıkacak fabrikayı ve üretimi test etmek mümkün oluyor.

Örneğin, Mitsubishi Electric ve Intel, Intel'in Malezya'da bulunan üretim tesisinde ortak bir pilot programa imza attılar. Buna göre söz konusu pilot program sayesinde, arızalar önceden fark edilerek arıza gerçekleşmeden müdahale edilmesi mümkün hale geldi. Pilot program; yüksek verimlilik, önleyici bakım faaliyetleri olanağı, düşük aksam arıza oranı, düşük maliyet ve kusursuz uyum ile sonuçlandı. Tüm bu sonuçlar Intel'in yaklaşık 9 milyon dolar tasarruf etmesini sağladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×