Mısır'da silahlı çatışma

- Dimyat'ta silahlı bir grup ile polis arasında çıkan çatışmada 3 polis yaralandı

Mısır'da silahlı çatışma
06 Haziran 2016 Pazartesi 23:03

KAHİRE (AA) - Mısır'ın Dimyat kentinde silahlı bir grup ile polis arasında çıkan çatışmada 3 polisin yaralandığı bildirildi.

Dimyat Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, polisin Ra's el-Ber ilçesinde geçen ay başkent Kahire'nin Helvan semtinde emniyet güçlerini taşıyan otobüse silahlı saldırı düzenleyenlerin saklandığı bir eve baskın düzenlediği belirtildi.

Baskının ardından çıkan çatışmada 3 polisin yaralandığı ifade edilen açıklamada, güvenlik güçlerinin de silahlı gruptan 2 kişiyi öldürdüğü, olayın ardından bölgede güvenlik önlemlerinin arttırıldığı kaydedildi. Öldürülenlerin kimliği hakkında bilgi verilmedi.

Helvan'da 8 Mayıs'ta emniyet güçlerini taşıyan otobüse düzenlenen silahlı saldırıda 8 polisin öldüğü açıklanmış, saldırının sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlenmişti.

Başta Sina Yarımadası olmak üzere Mısır'ın çeşitli bölgelerinde Kasım 2014'te DAEŞ'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını "Sina Vilayeti" olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis adlı örgüt gibi bazı silahlı gruplar, güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×