Mısır ordusunun Sina'daki operasyonları

- Mısır ordusunun, terör örgütü DAEŞ’e bağlı Ensar Beyt el-Makdis örgütünün lideri Ebu Dua el-Ensari ve yardımcılarının da aralarında bulunduğu 46 teröristi öldürdüğü bildirildi

Mısır ordusunun Sina'daki operasyonları

KAHİRE (AA) - Mısır ordusunun, Sina Yarımadası'ndaki El-Ariş kentinde terör örgütü DAEŞ’e bağlı Ensar Beyt el-Makdis örgütünün lideri Ebu Dua el-Ensari ve yardımcılarının da aralarında bulunduğu 46 teröristi öldürdüğü bildirildi.

Mısır ordusu Sözcüsü Tuğgeneral Muhammed Semir, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, hava destekli özel kuvvetlere bağlı birliklerinin, Sina Yarımadası’ndaki El-Ariş kentinin güneyinde düzenlediği operasyonda, DAEŞ’e bağlı Ensar Beyt el-Makdis örgütünün lideri Ensari ve yardımcılarının da aralarında bulunduğu 46 teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Semir, askeri istihbarattan alınan bilgiler üzerine yapılan operasyonda, teröristlerin kullandığı silah, mühimmat ve patlayıcıların da imha edildiğini kaydetti.

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana başta Sina olmak üzere birçok ilde "terörist ve tekfirci" olarak adlandırdığı unsurlara yönelik, güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri gerekçesiyle operasyonlar düzenliyor.

Ülkenin kuzeyindeki Sina Yarımadası'nda, Kasım 2014'te terör örgütü DAEŞ'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×