Milli Eğitim Bakanı Yılmaz:

- "Bütün bu sıkıntılara rağmen siz 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüyorsanız, bu rakama hiçbir Avrupa ülkesi ve gelişmekte olan ülkeler erişemezse hamdolsun iyi bir noktada ilerliyoruz"

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz:

SİVAS (AA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bütün bu sıkıntılara rağmen siz 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüyorsanız bu rakama hiçbir Avrupa ülkesi ve gelişmekte olan ülkeler erişemezse hamdolsun iyi bir noktada ilerliyoruz." dedi.

Yılmaz, Sivas'ın Hafik ilçesinde belediye tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Bakan Yılmaz'ı Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı, Belediye Başkanı Mithat İlhan, ilçe protokolü ve vatandaşlar karşıladı.

Türkiye için büyük hizmetler yaptıklarını aktaran Yılmaz, "Yaklaşık 14 yıllık süre içerisinde bu millete çok büyük hizmetler yaptık. Ama bu millette bizim verdiğimiz hizmetten çok daha büyük desteği bize verdi. Bunun için biz bu millete sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz son 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüdük. Gelişmekte olan ülkeler arasında 5. sıradayız. Bu kadar sıkıntıya rağmen Irak, Suriye, İran, Azerbaycan, Ermenistan, Yunanistan’ı düşünün, sıkıntı var. Ama bütün bu sıkıntılara rağmen siz 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüyorsanız bu rakama hiçbir Avrupa ülkesi ve gelişmekte olan ülkeler erişemezse hamdolsun iyi bir noktada ilerliyoruz." şeklinde konuştu.

Ekonomik büyümenin şifresi ve anahtarının güven ve istikrar olduğuna değinen Yılmaz şöyle devam etti:

"Bu aziz millet güven ve istikrarı tercih etti. Bunun neticesi bu millete hizmet olarak döndü. Büyüme olunca ne oluyor. Büyüme olunca evlatlarımıza iş oluyor. Çünkü en büyük ihtiyacımız yeni istihdam kapıları açabilmek, yeni fabrikaları kurabilmek. İşte bu büyümeyle yaklaşık son bir yıl içerisinde 800 bin insanımıza iş sağladık. Yeter mi? Yetmez. Yine de işsiz insanımız var, onları işe kavuşturmamız lazım. Allah nasip ederse iyi bir yolda devam ediyoruz. Yani Türkiye'nin geleceğinden umutluyuz. Neden umutluyuz. Çünkü biz bu aziz millete güveniyoruz."

Yılmaz, Hafik'teki programının ardından Zara'da ve ilçeye bağlı Nasır köyünde bayramlaşma programına katıldı.

Programın ardından vatandaşlara hitap eden Yılmaz, Türkiye'nin geçen yıl iki seçim yapmasına rağmen yüzde 4 büyüdüğünü vurgulayarak şunları kaydetti:

"Bu millet doğru yerde durdu, doğru yeri destekledi. Sizin güvendiklerinize, sizin vekalet verdiklerinize hakkıyla çalışarak, ateş çemberine rağmen Suriye, Irak, Yemen, Sudan, Somali, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sıkıntıya bakın. Eğer dört tarafınız bu ateş çemberiyle çevrilmişse, siz de mümkün olduğunca bu ateşin etkilerini Türkiye'ye en az zararla atlatmak için çalışıyorsanız... İnanın ki çok büyük şeyler yapılıyor. İstiyoruz ki bu bayrak inmesin, ezanlar dinmesin, bu vatan bölünmesin. Bu aziz millet bayrağına, dinine, ezanına sahip çıktığı sürece bu bayrak inmez, bu ezan dinmez, bu vatan bölünmez ve şehitler de ölmez diyoruz."

İsmet Yılmaz daha sonra İmranlı ilçesine bağlı Türkeşlik köyünde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×