Milli atlet Yorulmaz'ın ölümünde "ihmal" iddiası

- Kars yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden milli atlet Abdullah Yorulmaz'ın ailesi, olayda ambulansın ihmali olduğunu ileri sürdü - Milli atletin kardeşi Meltem Yorulmaz: "Ambulansı aramışlar, gitmemiş. Yoldan geçen ticari bir araç onları alıp götürmüş hastaneye. Beyninde hasar vardı. Ben de tıp okudum. Eğer ambulans gelmiş olsaydı ATT doktorları var, direkt orada müdahale yapabilirdi"

Milli atlet Yorulmaz'ın ölümünde
25 Mayıs 2016 Çarşamba 19:12


AĞRI (AA) - Kars yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden milli atlet Abdullah Yorulmaz'ın ailesi, olayda ambulansın ihmali olduğunu ileri sürdü.

Milli atlet Yorulmaz'ın kardeşi Meltem Yorulmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece kendilerine haber geldiğini anlatarak, "Hastaneye gittik ama yanında olan arkadaşlarını biz görmedik. Arabayı süren Ömer, soyadını bilmiyorum, hocaları tarafından gizleniyor. Ömer arabayı kullanmayı da pek fazla bilmiyormuş. Araç, dediklerine göre dört takla atmış." ifadelerini kullandı.

Yorulmaz, kaza yapan aracı ve kazayla ilgili herhangi bir kanıt görmediklerini kaydederek, şöyle konuştu:

"Ambulansı aramışlar, gitmemiş. Yoldan geçen ticari bir araç onları alıp hastaneye götürmüş. Beyninde hasar vardı. Ben de tıp okudum. Eğer ambulans gelmiş olsaydı ATT doktorları direkt orada müdahale yapabilirdi. Hastaneye, 'neden ambulans gitmedi?' diye sorduğum zaman 'bizde ambulans yok ki.' diyorlar. Bir hastanede ambulans nasıl olmaz? Benim kardeşim öyle basit ve serseri bir insan değildi. Türkiye'yi temsil eden bir kişiydi. Hastanedeki doktor bana bir 'geldiği zaman vefat etmiş.', bir de 'sabaha karşı vefat etmiş.' diyor. Şu an orada mezarda yatıyor. Diyorlar ki, 4 kişi yaralandı. Ben, dün akşamdan beri oradaydım, onları görmedim. O kazayı yapan çocukları kaçırdılar."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×