Midyat’taki terör saldırısı

- Mardin'in Midyat ilçesinde terör örgütü mensuplarınca Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan S.A'nın Kızıltepe Devlet Hastanesindeki tedavisi sürüyor - S.A: "Oruçluydum, saldırıdan sonra da orucumu bozmadım. İftara kadar kaldım"

Midyat’taki terör saldırısı

MARDİN (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde terör örgütü mensuplarınca Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan S.A'nın Kızıltepe Devlet Hastanesindeki tedavisi sürüyor.

Nusaybinli olan ancak Midyat’ta ikamet eden S.A, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pasaport başvurusu için emniyette gittiğini, kapıda iken saldırının yapıldığını belirterek, "Saldırının olduğu yere çok yakındım. Oruçluydum, saldırıdan sonra da orucumu bozmadım. İftara kadar kaldım. Ameliyat geçirdim şu an durumum çok şükür iyi." diye konuştu.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Aytaç Türköz ise hastanın vücudunda patlamaya bağlı çok sayıda şarapnel parçası olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bizi ilgilendiren en önemli kısmı da belinde, sırt kısmında yaklaşık 7 santimetre uzunluğunda olan bir şarapnel parçası vardı. Gerekli cerrahi hazırlıkları yaptım, görmesi gereken yerlere gösterdik. Bugün de cerrahi şartları uygun olur olmaz hemen cerrahi yapıldı. Sıkıntısız bir şekilde komplikasyon gelişmeden o şarapneli sırtından çıkardık. Şu an için genel durumu gayet iyi."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×