Midyat'taki bombalı araçla terör saldırısı

- Şehit polis memuru Kalmış'ın kuzeni Furuncu: - "Ablası Özlem, Mardin'de öğretmendi. Kendisi Pendik'te görevliydi. Kendi isteği üzerine Mardin'e gitti. Çok neşeli hayat dolu biriydi" - "2 aylık hamileydi"

Midyat'taki bombalı araçla terör saldırısı

KASTAMONU (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde, Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen terör saldırısında şehit düşen polis memuru Şerife Özden Kalmış'ın isteyerek Mardin'e gittiği öğrenildi.

Şehidin Kastamonu'nun Araç ilçesindeki babaevinin önünde taziye çadırı kuruldu. Burada AA muhabirine açıklamada bulunan şehidin kuzeni Cansu Furuncu, Kalmış'ın çok neşeli, insanları seven bir kişi olduğunu söyledi.

Her yaz tatilinde Araç'a gelen şehit Kalmış'ın köydekilerle ilişkilerinin çok iyi olduğunu belirten Furuncu, şunları anlattı:

"Annesini ortaokulda kaybetti ama hayattan kopmadı.İnanılmaz neşeli bir insandı. Her yere neşe katardı. Herkesle şakalaşırdı. Çok hayat dolu bir insandı. Mesleğe başladı, kendisi gibi bir polisle evlendi. Ablası Özlem, Mardin'de öğretmendi. Kendisi Pendik'te görevliydi. Kendi isteği üzerine Mardin'e gitti. Çok neşeli hayat dolu biriydi."

Kalmış'ın daha önce 6 aylık hamileyken bebeğini kaybettiğini ifade eden Furuncu, kuzeninin şehit olduğunda 2 aylık hamile olduğunu aktardı.

Kuzeni Gizem Furuncu ise şehit polis Kalmış'ın eşiyle görevde tanıştığını belirterek "Çok yakışıyorladı, çok üzüntülüyüz." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×