Metroda ücretsiz bisiklet parkları

- İSPARK, uygun yaşam alanlarında ve metro istasyonlarında ücretsiz bisiklet parklarını yaygınlaştırıyor

Metroda ücretsiz bisiklet parkları
30 Mayıs 2016 Pazartesi 14:33

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, kent genelinde açık otoparklar başta olmak üzere uygun yaşam alanlarında ve metro istasyonlarında ücretsiz bisiklet parklarını yaygınlaştırıyor.

İSPARK açıklamasına göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi, özellikle kısa mesafelerde otomobile binmek yerine sağlıklı bir yaşam için İstanbulluları pedal çevirmeye teşvik ediyor.

İSPARK, kent içi ulaşımda ekolojik, ekonomik, psikolojik ve doğal yaşama uygun olan bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla kent genelindeki otoparklarında "Bisiklet Park" alanları oluşturuyor.

16 ilçede 148 noktada 982 bisiklet kapasitesine sahip ücretsiz bisiklet parkları, vatandaşların hizmetine sunuldu. Bu sayının dünya standartlarına çıkartılması için farklı merkezlerde çalışmalar sürüyor.

Özellikle metro istasyonlarındaki ücretsiz park alanlarına bisikletlerini bırakan sürücülere kolaylık sağlanırken, evlerinden bisikletleriyle metroya gelen vatandaşlar bisikletlerini bu alana bırakarak istedikleri güzergaha gidebiliyor. Dönüşte ise yine yollarına bisikletle devam ederek hem trafiğe girmiyor hem de spor yapıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×