Mescid-i Aksa'nın yakılmasının 47. yılı

- Gazze'deki Filistin Meclisi bünyesindeki Kudüs Komisyonu ve Uluslararası Kudüs Kurumu, Arap ve İslam toplumlarını Mescid-i Aksa'ya destek olma çağırısında bulundu

Mescid-i Aksa'nın yakılmasının 47. yılı

GAZZE (AA) - Gazze'deki Filistin Meclisi bünyesindeki Kudüs Komisyonu ve Uluslararası Kudüs Kurumu, Arap ve İslam toplumlarını Mescid-i Aksa'ya destek olmaya çağırdı.

Kudüs Komisyonu ve Filistin'deki Kudüs Kurumu Başkanı milletvekili Ahmed Ebu Halebiyye, Mescid-i Aksa'nın kundaklanması girişiminin 47'inci yıl dönümü münasebetiyle Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, "Uluslararası toplumu ve insan hakları kurumlarını kutsallarımızı savunmaya ve uluslararası mecralarda İsrail hakkında soruşturma açmaya çağırıyoruz." dedi.

İsrail'in kutsallara yönelik tacizde bulunduğunu, uluslararası hukuka rağmen ibadet özgürlüğüne saygı duymadığını söyleyen Ebu Halebiyye, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerinin günden güne arttığını kaydetti.

Ebu Halebiyye, Arap ve İslam toplumlarını Mescid-i Aksa'ya destek olunması için ciddi şekilde harekete geçmeye ve Kudüslülere destek olmaya çağırdı.

Avustralyalı Yahudi Dennis Michael Rohan, 21 Ağustos 1969'da Mescid-i Aksa'ya girerek, Kıble Camisi'nin mihrabı ve bin yıllık minberinin yanı sıra pek çok tarihi mekanı yakmıştı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×