Mersin'deki orman yangınları kontrol altına alındı

- Anamur ve Erdemli ilçelerindeki çıkan yangınlar kontrol altına alındı - Erdemli'de 12, Anamur'da 15 hektar alan zarar gördü YANAN ALAN MİKTARLARI GÜNCELLENDİ

Mersin'deki orman yangınları kontrol altına alındı
24 Eylül 2016 Cumartesi 11:53

MERSİN (AA) - Mersin'in Anamur ve Erdemli ilçelerindeki orman yangınları kontrol altına alındı, yangınlarda toplam 27 hektar alan zarar gördü.

Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her iki ilçede çıkan yangına çok sayıda ekiple gece boyu müdahale ettiklerini belirtti.

Yoğun çalışma sonucu yangınların sabah saatlerinde kontrol altına alındığını ve daha sonra hasar tespiti yaptıklarını anlatan Yılmaz, "Erdemli'de çıkan yangın 12 hektar kızılçam ve makilik alanı etkiledi. Anamur'da ise 15 hektar alan yandı. Her iki yangın da kontrol altında ve soğutma çalışmaları devam ediyor." diye konuştu.

Yılmaz, yangın bölgelerinin sarp araziden oluşması ve şiddetli rüzgarın müdahaleyi güçleştirdiğini belirterek, çalışmalara Antalya, Adana ve Hatay'dan gelen ekiplerin de destek verdiğini sözlerine ekledi.

Mersin'in Erdemli ilçesinde dün öğleden sonra, Anamur ilçesinde ise akşam saatlerinde farklı noktalarda orman yangını çıkmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×