Mersin'de pamuk cinsi köpek balığı yakalandı

- Balıkçılar 3,5 metre boyunda 280 kilogram ağırlığında üzerinde şekiller olan köpek balığı yakaladı - Mersin Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı Polat: - "Mersin'de ilk defa üzerinde şekiller olan bir köpek balığı yakaladık. Gerçekten biz de şaşırdık"

Mersin'de pamuk cinsi köpek balığı yakalandı
07 Mayıs 2016 Cumartesi 12:48

MERSİN (AA) - Mersin'de balıkçılar tarafından üzerinde çeşitli şekillerin olduğu 3,5 boyunda 280 kilogram ağırlığında pamuk cinsi köpek balığı yakalandı.

Dün akşam denize açılan balıkçıların ağına pamuk cinsi köpek balığı takıldı. Balıkçılar, daha önce Akdeniz'de görmedikleri üzerinde çeşitli şekillerin olduğu balığı teknelerine çıkarıp Mersin'e getirdi. Köpek balığı, Mersin Balık Pazarı'nda sergileniyor.

Mersin Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı Adnan Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mersin'de son günlerde yakaladıkları beşinci köpek balığı olduğunu söyledi.

Son yakaladıkları pamuk cinsi köpek balığının farklı bir özelliği olduğunu anlatan Polat, şöyle konuştu:

"Bu balığın üzerinde şekiller var. Pamuk cinsi dediğimiz cins bir köpek balığı. Her zaman çıkan bir cins değil. Okyanustan Akdeniz'e geldiğini düşünüyoruz. Mersin'de ilk defa üzerinde şekiller olan bir köpek balığı yakaladık. Gerçekten biz de şaşırdık. 2 gün önce de 400 kilogram ağırlığında 6 metre boyunca bir köpek balığı yakalamıştık. Onu kestik ve etini ücretsiz dağıttık."

Polat, son yakaladıkları köpek balığının 3,5 metre boyunda 280 kilogram ağırlığında olduğunu ve uluslararası sularda yakalandığını sözlerine ekledi.

Yakalanan köpek balığı esnaf ve müşterilerin ilgi odağı olurken, bazıları köpek balığının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×