Merada otlayan inekler plajda denize giriyor

- Karadeniz'e sahili bulunan Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde, ineklerin turistlerle aynı plajda "güneşlenmesi" görenleri gülümsetiyor

Merada otlayan inekler plajda denize giriyor
20 Haziran 2016 Pazartesi 13:04

KIRKLARELİ (AA) - Karadeniz'e sahili bulunan Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde, ineklerin turistlerle aynı plajda "güneşlenmesi", görenleri gülümsetiyor.

Beldedeki yaklaşık 100 inek, meralarda otladıktan sonra dönüş yollarındaki Çadırkent mevkisindeki plaja geliyor, kimi yatarak kimi de deniz kıyısında geziniyor.

İneklerin plaj keyfi, bölgeye gelenler içinde farklı bir görüntü oluşturuyor. Bir süre plaj keyfi süren inekler, daha sonra ahırlarına doğru çobanlarının yönlendirmesiyle yol alıyor.

Bölge tatile gelen Mehmet Mutlak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ineklerin plajdaki hallerinin keyif verdiğini ve ilginç bulduğunu söyledi.

Sabah erken saatte meralarda otlayan ineklerin öğle saatlerinde plaja geldiklerini belirten Mutlak, ilk kez ineklerle aynı plajda güneşlendiğini ve denize girdiğini, ineklerin de bir can taşıdığını ve sıcaktan bunalarak deniz kenarında güneşlendiklerini anlattı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×