Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Karaman'da:

- "Darbelere artık müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi üçüncü sınıf bir ülke haline getirmeye kimsenin hakkı yok"

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Karaman'da:
28 Temmuz 2016 Perşembe 00:58

KARAMAN (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Darbelere artık müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi üçüncü sınıf bir ülke haline getirmeye kimsenin hakkı yok." dedi.
Yalçın, Aktekke Kent Meydanı’nda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Evinize dönebilirsiniz'' dediği ana kadar meydanlarda duracaklarını söyledi.
Türkiye'nin üçüncü sınıf bir ülke olmadığını dile getiren Yalçın, "Darbe yapmak isteyenler artık bir kez daha düşünecekler çünkü tankın önüne yatan halk var. Darbelere artık müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi üçüncü sınıf bir ülke haline getirmeye kimsenin hakkı yok. Çünkü bu ülke sadece Türkiye topraklarıyla sınırlı bir ülke değil. Bangladeş, Arakan'daki insanlar Türkiye için dua ediyor." diye konuştu.
Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz’dan itibaren gösterilen dik duruşun devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayan Yalçın, şunları kaydetti:
"17-25 Aralık’ta başarılı olamayınca Türklerle Kürtleri birbirine kırdırtmaya çalıştılar. Masum çocukların canına kastettiler. O yetmedi en amansız darbe girişimini bu ülkenin kendi vergisiyle aldığı silahları, tankları, tüfekleri milletin üzerine sıkarak ihanet çetesinin piyonlarıyla, satılmışlarıyla esir almaya kalktılar ama bu millet büyük bir millet. Arap dünyası gazetelerinde 'Erdoğan bu gücü nereden alıyor?' diyor. Meydanları kastediyor. Onun için size yürekten teşekkür ediyorum."
Konuşmaların ardından sanatçı Uğur Işılak sahne aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×