Mardin'deki terör saldırısı

- Kızıltepe ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen ve 1 polisin şehit edildiği, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 30 kişinin yaralandığı saldırıda yaşanan panik, Kızıltepe Devlet Hastanesi'nin güvenlik kameralarına yansıdı - Hastanenin farklı noktalarından kaydedilen görüntülerde meydana gelen patlamada panikle insanların olay yerinden kaçmaya çalıştığı, bahçedeki hasta ve yakınları ile sağlık görevlilerinin hızla hastaneye girmeye çalıştığı görülüyor - Terör saldırısının ardından hasar gören hastanede, hasta ve yakınlarına psikoterapi hizmeti veriliyor

Mardin'deki terör saldırısı

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı anına ilişkin olay yerine yakın hastanenin farklı noktalarından kaydedilen güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Aşiti Mahallesi TOKİ Caddesi Kızıltepe Devlet Hastanesi kavşağında önceki gün PKK'lı teröristlerin yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracı 18.30 sıralarında çevik kuvvet ekiplerini taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirdiği, 1 polisin şehit düştüğü, 2 sivilin hayatını kaybettiği, 5'i polis 30 kişinin yaralandığı saldırı anı, Kızıltepe Devlet Hastanesi'nin güvenlik kamerasına yansıdı.

Hastanenin farklı noktalarından kaydedilen görüntülerde patlamanın ardından, caddedeki sivillerin olay yerinden koşarak uzaklaşmaya çalıştığı görülüyor.

Bir başka açıdaki güvenlik kamerası görüntülerinde bahçede bulunan hasta ve yakınları ile sağlık görevlilerinin patlama anında hızla hastaneye girmeye çalıştıkları yer alıyor.

Hastane içinde bulunan bazı vatandaşların patlamadan bir süre sonra merakla hastaneden çıktıkları, saldırıda yaralanan bir vatandaşın da kendi imkanlarıyla hastaneye geldiği kayıtlara yansıyor.

- Hastanede hasar oluştu

Terör saldırısında Kızıltepe Devlet Hastanesi de zarar gördü.

Patlamanın etkisi ile hastanenin camları kırılırken, yemekhane, çamaşırhane ve bazı polikliniklerde hasar oluştu, hastanenin bazı bölümlerinin de tavanı çöktü.

Hastanenin 4'üncü katında bulunan ve camları kırılan çocuk servisinde saldırı sırasında hasta bulunmaması facianın büyümesini önledi.

Patlama nedeniyle hastanenin hasar gören asansörleri de kullanılamaz hale geldi.

- Hasta ve yakınlarına psikoterapi hizmeti

Saldırının ardından, Kızıltepe Devlet Hastanesi'ndeki tüm doktorlar ve sağlık görevlilerinin göreve çağrıldığı öğrenilirken, hastanede daha önce tedbir amaçlı toplanan Başhekim Ömer Acar başkanlığındaki "Afet ekibi"nin yaralılara en kısa sürede müdahalede bulunmak için seferber olduğu belirtildi.

Yatan hasta sayısının 203 olduğu hastanede, 3 psikiyatrist tarafından başta acil serviste ve yoğun bakım üniteleri olmak üzere, tüm hastalara psikoterapi hizmeti veriliyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×