Mardin'deki terör saldırısı

- AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı, Kızıltepe ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda yaralananlar ile olayda zarar gören esnafı ziyaret etti - Miroğlu: "Örgüt tam FETÖ'nün gücünü kaybettiği, FETÖ'nün başarısızlığa uğradığı ve lanetlendiği bir dönemde eylemlerini artırıyor. Tabi ki bu tesadüf değil" - HÜDAPAR GİK Üyesi Kılınç: - "Bu sadırlardan herkes muzdariptir. Örgüt, çöküş sürecinin başlangıcını, bir cinnet halini yaşıyor. Temennimiz bir an önce bölgede olayların son bulması ve bölgemizin normale dönmesidir"

Mardin'deki terör saldırısı

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar, Kızıltepe ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.

AK Parti Mardin Milletvekilleri Miroğlu ve Çankırı ile AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Kızıltepe ilçesinde saldırıda zarar gören esnafı ve Kızıltepe Devlet Hastanesinde tedavisi süren yaraları ziyaret etti.

Patlama yerinde incelemelerde bulunduktan sonra hastanede yaralılara geçmiş olsun temennisinde bulunan Miroğlu, burada yaptığı açıklamada, darbeye karşı Türk milletinin güçlü iradesini ortaya koyduğu günlerde yaşanan terör saldırılarını manidar bulduklarını söyledi.

Miroğlu, bölgedeki sivil toplum örgütlerinin de belli bir tavır içinde olmasını beklediklerini ifade ederek, "Dün çok üzücü açıklamalar yapıldı. Adeta işte sivillerin olduğu yerde değil de başka alanlarda yapabilirsiniz anlamına gelebilecek açıklamalar yapılıyor. Bu da çok vahim bir şey." ifadelerini kulandı.

Saldırıyı yapanları kınadıklarını ve lanetlediklerini vurgulayan Miroğlu, "Son olmasını diliyoruz ama son olmadığını da çok iyi biliyoruz. Halkımızın bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Demokrasiye, milli iradeye, sivil hayata, sivil yaşama sahip çıkmasını istiyoruz." dedi.

Milletvekili Miroğlu, eylem yaparken örgütün ayrım gözetmediğini savunarak, "Şiddet ve terör hakikatten bu insanların gözlerini, basiretlerini bağlamış gibi görünüyor ama burada önemli olan halkın güvenlik güçleri ile birlikte kararlı mücadelesini sürdürmesidir. Bu örgüt her gün biraz daha kaybedecek ve tıpkı FETÖ terör örgütü gibi bütün Güneydoğu'daki halkın tepkisini her geçen gün biraz daha alacak bundan hiç şüphe duymuyoruz." diye konuştu.

Milletvekili Çankırı da saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

- "Örgüt çöküş sürecinin başlangıcını yaşıyor"

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Mahmut Kılınç ve bir grup partili patlamanın yaşadığı bölgede incelemelerde bulunarak, zarar gören esnafı ziyaret etti.

Esnafa geçmiş olsun dileğinde bulunan Kılınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırıyı lanetlediklerini bildirdi.

Kılıç, 15 Temmuz'dan sonra yaşanan birlik ve beraberliğe dış güçlerin tahammül edemediğini, maşalarını tekrar hareketlendirdiğine dikkati çekerek, "Diyarbakır ve Kızıltepe'de menfur saldırılar düzenlendi. Bu saldırıların arkasında dış güçlerin olduğu şüpheye mahal bırakmamaktadır." dedi.

Terör örgütünün çöküş süreci yaşadığını anlatan Kılınç, şunları kaydetti:

"Halkımız yaklaşık 90 yıl sistemin zulmüne maruz kaldı ama sistem son 15 yılda normale döndükten sonra bu sefer örgütün zulmüne maruz kaldı. Bir an önce bölgede yaşayan insanlarımız 15 Temmuz ruhu ile bu taşeron örgüte karşı seslerini yükseltmelidirler. Bu zulme dur diyebilmelidirler. Yaptığımız ziyaretlerde bunu görüyoruz. Bu sadırlardan herkes muzdariptir. Örgüt, çöküş sürecinin başlangıcını, bir cinnet halini yaşıyor. Temennimiz bir an önce bölgede olayların son bulması ve bölgemizin normale dönmesidir."

Öte yandan ilçede zarar gören ev ve iş yerlerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Kızıltepe Kaymakamı Ali Güldoğan, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Çetinkaya ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Koray Süer ile zarar gören esnafı ziyaret ederek, hasat tespit çalışmalarını takip etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×