Mardin'deki terör saldırısı

- Derik ilçesinde PKK'lı terörsitlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen polis Ramazan Akyürek'in Konya'daki evinde yas var - Şehit polisin ağabeyinin de 5 ay önce kalp krizinden öldüğü öğrenildi

Mardin'deki terör saldırısı

KONYA (AA) - Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı terörsitlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis Ramazan Akyürek'in Konya'daki ailesine acı haber verildi.

Akyürek'in merkez Selçuklu ilçesi Aydınlıkevler Mahallesi'nde ikamet eden eşi Münire Akyürek'e acı haberi emniyet yetkilileri verdi.

Evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Haberi alan şehit yakınları ve mahalle sakinleri de şehit polisin evinin önünde toplandı.

Şehit polisin Sarayönü ilçesi Başhüyük Mahallesi'nde yaşayan, kalp rahatsızlığından dolayı uzun süre tedavi gördüğü öğrenilen annesi Yıldız Akyürek'e sağlık görevlilerinin refakatinde acı haberin verildiği öğrenildi.

Evli ve iki çocuk babası polisin ağabeyi Mustafa Akyürek'in 5 ay önce kalp krizinden vefat ettiği bildirildi.

Şehit Ramazan Akyürek'in Konya kadrosunda olduğu, son bir yıldır Doğu Anadolu bölgesinde görev yaptığı ve bir aydır Mardin'de görevlendirildiği belirtildi.


Etiketler; #Şehit Polis

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×