Mardin'deki terör saldırısı

- Genelkurmay Başkanlığı: - "Hain saldırı sonucunda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 12 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Aynı saldırıda bir sivil vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir"

Mardin'deki terör saldırısı

ANKARA (AA) - Genelkurmay Başkanlığından, Mardin'in Artuklu ilçesi Cevizlik Jandarma Karakol Komutanlığına bölücü terör örgütü mensuplarınca patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 askerin şehit olduğu, biri ağır olmak üzere 12 askerin yaralandığı, aynı saldırıda bir sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, saat 13.00'te Cevizlik Jandarma Karakol Komutanlığına teröristler tarafından patlayıcı yüklü araçla saldırı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, şunları kaydedildi:

"Hain saldırı sonucunda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 12 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Aynı saldırıda bir sivil vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakça saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize ve sivil vatandaşımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×