Mardin'deki terör operasyonu

- Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Yüzbaşı Kalem'in naaşı, düzenlenen askeri törenle defnedileceği Amasya'ya uğurlandı - Yarbay Karadeniz: - "Bilinmelidir ki Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, kollamak ve muhafaza etmek kararından asla vazgeçmeyecektir" - "Bu uğurda binlerce şehit veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan sonra da ne pahasına olursa olsun, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumaya artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir"

Mardin'deki terör operasyonu

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Yüzbaşı Alper Kalem için tören düzenlendi.

Selen Kışlası'nda düzenlenen törene Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz ile garnizonda görevli askerler ve polisler katıldı.

Şehidin naaşını taşıyan ambulansın tören alanına gelmesinin ardından Yüzbaşı Kalem'in cenazesi, askerler tarafından omuzlarda taşınarak katafalka konuldu. Saygı duruşu ve şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından Yarbay Kubilay Karadeniz, silah arkadaşları adına yaptığı konuşmada, şehitlerin daima Türk milletinin kalbinde yaşadığını söyledi.

Milletin birliği ve beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için binlerce şehit verildiğini hatırlatan Karadeniz, "Üzerinde yaşadığımız toprakların Türk yurdu olarak kalması, uzun süren mücadelenin, gösterilen özverili çabaların ve hayatlarını bu uğurda kaybeden aziz şehitlerimizin eseridir. Gururumuz ve kıvanç kaynağımız olan şehitlerimiz birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgeleridir." diye konuştu.

Bölücü terör örgütünün kirli yüzünü tekrar gösterdiğini belirten Karadeniz, şöyle devam etti:

"Bilinmelidir ki Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, kollamak ve muhafaza etmek kararından asla vazgeçmeyecektir. Bu uğurda binlerce şehit veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan sonra da ne pahasına olursa olsun, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumaya artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Hukuku, insan temel hak ve özgürlüklerini, eşitliği ve demokrasiyi dilinden düşürmeyen ancak devletin sunduğu tüm bu haklardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasiye ve özgürlüğe tamamen aykırı ve ters, en alçak cinayetleri işleyenler ve bu cinayetlere alkış tutanlar şunu asla unutmasınlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunları önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerdir."

Okunan duanın ardından ambulansa konulan şehit Yüzbaşı Kalem'in naaşı, toprağa verilmek üzere memleketi Amasya'ya uğurlandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×