Mahalle sakinlerinden sokakta "imece usulü" iftar

- Bolu'nun Mudurnu ilçesinde, mahalle sakinleri tarafından yapılan yemekler sokakta kurulan iftar masalarına taşındı. Vatandaşlar ramazanın ilk iftarını sokak sofrasında açtı

Mahalle sakinlerinden sokakta
06 Haziran 2016 Pazartesi 22:51

BOLU (AA) - Bolu'nun Mudurnu ilçesinde mahalle sakinleri tarafından sokakta imece usulu iftar düzenlendi.

Büyükcami Mahallesi sakinlerinin her yıl ramazanda düzenlediği imece usulu iftar, sokakta yapıldı. Mahalle sakinleri tarafından imece usulü yapılan yemekler, sokakta kurulan iftar masalarına taşındı. Vatandaşlar ramazanın ilk iftarını sokak sofrasında açtı.

İtara Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Demir, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Başer ve mahalle sakinleri katıldı.

Emniyet Müdürü Başer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk iftarlarını mahalle halkı ile yaptıklarını belirterek, "Herkesin ramazan ayı mübarek olsun. Memleketimize daha güzel günler gelmesine vesile olur. Herkesin yemeğini burada paylaşması güzel. Biz de buna vesile olduk, çok memnun kaldık." diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Filiz Karabulut ise "Ortam çok güzel. Kurulan sofralarda herkesin emeği var. Sofralarda yok yok, her şey var." ifadesini kullandı.

Ezanın okunmasıyla davetliler ile mahalle sakinleri iftarını açtı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×