Kuzey Ege'de fırtına

- Çanakkale'de saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle feribot seferleri yapılamazken, balıkçılar denize açılamadı, bazı ağaçlar devrildi

Kuzey Ege'de fırtına

ÇANAKKALE (AA) - Kuzey Ege'de 2 gündür devam eden fırtına hayatı olumsuz etkiliyor.

Alınan bilgiye göre, saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle, 2 gündür Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe, Geyikli-Bozcaada ile Bozcaada-Geyikli hatlarında feribot seferleri yapılamıyor.

Bugün gerçekleşmesi planlanan seferler fırtına nedeniyle yeniden iptal edilince, Gökçeada ve Bozcaada'dan Çanakkale'ye ulaşmak için bekleyen çok sayıda vatandaş da evlerine döndü.

Bu arada, merkeze bağlı Çınarlı köyünde bir evin bahçesindeki iğde ile aynı bölgedeki bir çam ağacı fırtına nedeniyle devrildi. Yaklaşık 15 metre yüksekliğindeki iğde ağacı kök kısmından kırılarak yola devrildi.

Evin sahibi Hasan Kaptan, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı sırada evde olduğunu söyledi.

Gürültüyü duyarak dışarıya çıktığını belirten Kaptan, "Ben ağacın nasıl devrildiğini göremedim. Şiddetli bir rüzgar, fırtına vardı. Ağaç 10 yaşında bir iğde ağacıydı. Üzüldük tabi ama doğal bir neden bu. Normalde çevrede arabalar olurdu, şans hiçbir şey, kimse yoktu. Kimse zarar görmemiş. Hepimize geçmiş olsun." dedi.

Hasan Kaptan, sokağı kapatan ağacı keserek yol kenarına kaldıracaklarını da sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×