Kurban Bayramına doğru

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bayramın huzur ve güven ortamında geçmesi için 2 bin trafik polisi, bin güven timi, 2 bin önleyici hizmetler personeli, 3 bin diğer birimler personeli olmak üzere toplam 8 bin polis görevlendirdi

Kurban Bayramına doğru

İSTANBUL (AA) - İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramının huzur ve güven ortamı içinde geçmesi amacıyla alınan güvenlik önlemlerinin bayram öncesi, bayram süresi ve bayram sonrası olmak üzere 3 aşamalı olarak planlandığını bildirdi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, alınan tedbirler kapsamında şehir içi ve şehirler arası güzergahta takviye trafik ekibi ve personel görevlendirildi. Alışveriş merkezleri, hayvan pazarı, pazar yerleri ile ana arterler civarında devriye ekipleri artırıldı, denetim ve kontroller sıklaştırıldı.

Otobüs terminalleri, hava ve deniz limanları, tren garları, şehir içi otobüs, minibüs durakları, metro-metrobüs istasyonları, vapur iskeleleri gibi ulaşım yerleri, asayiş ve trafik ekipleri ile takviye yapıldı. Seyahat eden yolcuların güvenliği için bagaj ve eşya denetimleri artırıldı.

Mezarlıklarda hırsızlık olaylarına karşı devriye ekipleri görevlendirildi. Haksız olarak otopark ücreti talep eden kişilere yönelik denetimler artırıldı. Umuma açık istirahat ile eğlence yerlerinde resmi ve sivil ekiplerce denetimler sıklaştırıldı.

Konu ile ilgili 2 bin trafik polisi, bin güven timi, 2 bin önleyici hizmetler personeli, 3 bin diğer birimler personeli olmak üzere toplam 8 bin polis görevlendirildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×