Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor

ORDU (AA) - Ordu'da vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan alanlarda kurbanlarını kesti.

Altınordu Eskipazar Mahallesi'nde kurulan kurban satış ve kesim alanına gelen vatandaşlar, Kurban Bayramı dolayısıyla ibadetlerini yerine getirdi.

Büyükşehir Belediyesince kurulan mobil mezbaha ve açık kesim alanında kurban kesimi için vatandaşlara hizmet verildi. Veteriner hekimlerin bulunduğu alanda, randevu ve sıra numarası sitemiyle kurbanlar kesildi.

Kurban satışı yapan Şenel Türkcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, umduğu gibi kurban satışı yapamadığını söyledi.

Bu sene kurbanlık hayvanlara fazla rağbet olmadığını dile getiren Türkcan, "Fiyatlar biraz yüksek olduğu için bu sene kurbanlıklara rağbet yok. Kilogram fiyatı 35 ile 40 lira arasında değişiyor. Kurban satışında fazla yoğunluk yok. Ulubey ilçesinden buraya geldim. 20 büyükbaş hayvanım vardı, yarısını satabildim." dedi.

Kurbanlık almak için alana gelen Halis Çelenk ise kaliteli kurbanlık için seçim yapmaya çalıştığını, geçmiş yıllara oranla pazara gelenlerin sayısının azaldığını gözlemlediğini aktardı.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye, Fatsa, Aybastı, Gölköy, Mesudiye, Akkuş, Kumru, Kabadüz ve Çambaşı’nda bulunan mezbahalarda kurban kesimi gerçekleştiriliyor. Bu alanlarda 8 veteriner hekim ile 64 personel görev aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×