Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Şanlıurfa'da

- Bakan Avcı: - "Türkiye içinden ve dışından ortaokul öğrencilerinin katılabileceği 3. Bilim ve Kültür Şenliğini Şanlıurfa'da düzenleyeceğiz"

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Şanlıurfa'da
17 Kasım 2016 Perşembe 12:27

ŞANLIURFA - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye içinden ve dışından ortaokul öğrencilerinin katılabileceği 3. Bilim ve Kültür Şenliğinin Şanlıurfa'da düzenlenmesinin planlandığını bildirdi.

Bakan Avcı, Şanlıurfa Valiliğinde gerçekleştirilen Türk Dünyası Vakfının Mütevelli Heyeti Toplantısına katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Bakan Avcı, Türk Dünyası Vakfının 2013 yılında Eskişehir'in Türk Dünyası Kültür Başkenti olması dolayısıyla kurulduğunu hatırlattı.

Türk dünyasına ilişkin etkinlik ve çalışmaları yürüten vakfın Şanlıurfa'da yapacağı çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarını aktaran Avcı, şöyle devam etti:

"Daha önce ikisini Eskişehir'de gerçekleştirdiğimiz Bilim ve Kültür Şenliğinin üçüncüsünü Aralık ayı sonunda hazırlanıyoruz. Üçüncü Bilim ve Kültür Şenliği, ortaokul öğrencilerinin bilim alanında geliştirdikleri projelere yönelik bir şenliktir. Gerçekten ciddi ödülleri de vardır. Valimiz Güngör Azim Tuna daha önce Eskişehir Valisi olarak Bilim Kültür Şenliklerinin koordinasyonunu vakfın da desteğiyle gerçekleştirmişti. Bu yıl da bunu Türkiye'den bütün çocuklarımızın katılacağı, hatta birinci ve ikincisinde olduğu gibi uluslararası nitelikte organize edeceğiz. Türkiye içinden ve dışından ortaokul öğrencilerinin katılabileceği 3. Bilim ve Kültür Şenliğini Şanlıurfa'da düzenleyeceğiz. Daha sonra projelere göre farklı ödüllendirmeler yapılıyor. Yurt dışı gezileri ve maddi ödüller gibi. Bu yılki şenliğimizde yine öğrencilerimiz için inşallah iyi bir etkinlik fırsatı olacak. Ayrıca vakıf olarak kentte başka neler yapılabileceği konusunda da istişarelerde bulunacağız."

Avcı, Şanlıurfa'da, kültür ve turizm projeleriyle çalışmalara ilişkin ilgililerden detaylı bilgi alacağını da belirterek, tarihi ve kültürel anlamda zengin birikimi olan şehrin potansiyelini iyi değerlendirmek istediklerini sözlerine ekledi.

Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×