Kültür ve Turizm Bakanı Avcı:

- (Tatilini yarıda kesen veya rezervasyonlarını iptal eden kamu çalışanlarına ücretlerin iadesi) Geri ödemeler için turizm acentalarına uyarı yapıldı. Memurların mağdur olmaması için. Turizm işletmecileri de bu konularda gerekli anlayışı, kolaylığı gösteriyorlar. Biz de uyarılarımızı yapıyoruz"

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı:

ANKARA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, kamu kurum ve kuruluşlarında yıllık izinlerin iptali sonrası tatilini yarıda kesen ve rezervasyonlarını iptal eden kamu çalışanlarına geri ödemelerin yapılması için turizm acentalarını uyardıklarını bildirdi.

Bakan Avcı, Başbakan Binali Yıldırım ile KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün'ün Çankaya Köşkü'nde düzenlediği ortak basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bazı turizm acentalarının rezervasyon iptalleri sonrası kamu çalışanlarına, ödemelerini geri vermediği veya kesintiye gittiğinin belirtilmesi üzerine Avcı, "Geri ödemeler için turizm acentalarına uyarı yapıldı. Memurların mağdur olmaması için. Turizm işletmecileri de bu konularda gerekli anlayışı, kolaylığı gösteriyorlar. Biz de uyarılarımızı yapıyoruz. " dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×