Kuleli Askeri Lisesi öğrencileri tahliye edildi

Darbe girişimiyle alakası olmadığı belirtilen 59 Kuleli öğrencisi serbest bırakıldı

Kuleli Askeri Lisesi öğrencileri tahliye edildi
30 Temmuz 2016 Cumartesi 15:39

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Kuleli Askeri Lisesi'nin 59 öğrencisi, Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumundan tahliye edildi.

Kuleli öğrencisi Ali Akdoğan, tahliye edildikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, adaletin yerini bulduğunu söyledi.

Akdoğan, "15 Temmuz'da bize, 'operasyon' dediler. Kandırdılar bizi, çıktık öyle. Sabah polisler gelip bizi aldıklarında olayların gerçek yüzünü öğrendik. Suçumuz yok." diye konuştu.

Lise öğrencilerinin Avukatı Burcu Onuk da gözaltına alınan 62 öğrenciden 3'ünün Kıbrıslı olduğunu ve bu 3 kişinin önceden tahliye edildiğini söyledi.

Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumunda 59 öğrencinin olduğunu ifade eden Onuk, şunları kaydetti:
"59 çocuğumuz hakkında tahliye kararı verildi. Sabah 06.00 itibariyle tahliye kararları cezaevlerine bildirildi. Çocuklar mahkeme kararıyla tutuklandılar, tutukluluk bir önlemdir, tedbirdir, onların suç işlediğine dair kesin bir ceza hükmü değildir. Bu saatten sonra çocuklar hakkında ya dava açılacak ya da açılmayacak. Önümüzde iki tane süreç var. Eğer çocuklar hakkında dava açılırsa yargılama süreci başlayacak, dava açılmazsa dosya bu şekilde kapatılacak. 59 çocuğumuzun hiçbir şekilde olayla alakası yok."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×