Köpekleri kurtaran belediyeye mektup yağdı

- Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, biri yavru iki köpeğin hayata döndürülmesine katkılarından dolayı hayvanseverler, belediye ekiplerine teşekkür mektupları gönderdi - Ereğli Belediye Başkanı Uysal: - "Yurt içi ve dışından 50 bine yakın vatandaştan teşekkür mektubu aldık"

Köpekleri kurtaran belediyeye mektup yağdı
04 Mayıs 2016 Çarşamba 12:19

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, "yaşamaz" denilen biri yavru iki köpeğin hayata döndürülmesine katkılarından dolayı, belediye ekiplerine, hayvanseverlerce 50 bine yakın teşekkür mektubu gönderildi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda düzenlenen Belediye Meclisi'nin mayıs ayı ilk toplantısında yaptığı konuşmada, Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

Ormanlı beldesinde zifte yapışan 2 aylık yavru köpek ile yakalandığı hastalık nedeniyle telef olmak üzereyken bulanan 3 yaşındaki Alman kurdunun, ekiplerin duyarlılığıyla hayata döndürüldüğünü anlatan Uysal, hayvanlara verdikleri değerin yurt içi ve dışında büyük yankı uyandırdığını dile getirdi.

Uysal, binlerce kişinin Ereğli Belediyesi ile iletişime geçtiğini aktararak "Yurt içi ve dışından 50 bine yakın vatandaştan teşekkür mektubu aldık. Toplumun farklı kesimlerinden arayanlar, iletişime geçenler oldu. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, özveriyle çalışarak zor bir işi başardı. Ben de kendilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Toplantıda, Meclis gündeminde yer alan maddeler görüşülerek çeşitli komisyonlara havale edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×