Konya'daki işkence ve gasp iddiasına ilişkin dava

- Tayini çıktıktan sonra ayrıldığı kız arkadaşı ile yeniden birlikte olmak isteyen öğretmene işkence yaptıkları, cep telefonu ve parasını gasbettikleri iddiasıyla yargılanan sanıklar, 10 ila 20 yıl hapis cezasına mahkum edildi

Konya'daki işkence ve gasp iddiasına ilişkin dava
16 Haziran 2016 Perşembe 15:38

KONYA (AA) - Konya'da tayini çıktıktan sonra ayrıldığı kız arkadaşı ile yeniden birlikte olmak isteyen öğretmene işkence yaptıkları, cep telefonu ve parasını gasbettikleri iddiasıyla yargılanan sanıklara 10 ila 20 yıl hapis cezası verildi.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar Sefa G, Muhittin G. ve Yılmaz D. ile tutuksuz yargılanan Didem A, Havva Nur N, İsmail A, Yasin G. ile taraf avukatları katıldı.

Hakkındaki suçlamaları reddeden tutuklu sanıklardan Sefa G, olayla ilgisi olmadığını iddia ederek beraatini istedi.

Diğer sanıkları da dinleyen mahkeme heyeti, "cinsel saldırı, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli yağma ve hakaret" suçlarından Sefa G, Muhittin G, Yılmaz D, Yasin G. ve İsmail A'ya yirmişer yıl, Didem A'ya 15 ve Havva Nur N'ye 10 yıl hapis cezası verdi.

Tutukluluk sürelerini göz önünde bulunduran mahkeme, Sefa G, Muhittin G. ve Yılmaz D'nin haklarındaki karar kesinleşenceye kadar bihakkın tahliyesine hükmetti.

Konya'da tayini çıkınca ayrıldığı kız arkadaşı Didem A. ile yeniden birlikte olmak isteyen öğretmen A.S.(33), eski sevgilisinin yeni erkek arkadaşı Sefa G’nin de aralarında olduğu grup tarafından silah ve bıçak zoruyla kaçırılıp işkence yapıldığı, parası ve cep telefonunun gasbedildiği iddiasıyla geçen yıl temmuz ayında polise şikayette bulunmuş, gözaltına alınan şüphelilerden Sefa G, Muhittin G. ve Yılmaz D. tutuklanmış, Didem A, Havva Nur N, İsmail A. ve Yasin G. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×