Kocaeli'de işitme engelli kadının öldürülmesine ilişkin dava

- Gölcük'te işitme engelli kadını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi

Kocaeli'de işitme engelli kadının öldürülmesine ilişkin dava
22 Haziran 2016 Çarşamba 15:18

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde işitme engelli Hacer Çetindağ'ı bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Erdal Kaya ile maktulün yakınları ile tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme heyetinin söz verdiği maktulun ailesinin avukatı Fatma Ertaş Delikan, öldürülen kadının eşi Selçuk Çetindağ ile arkadaşı olan sanığın beyanları arasında dosya kapsamıyla uyuşmayan ciddi çelişkiler olduğunu savundu.

Sanık Kaya'nın Hacer Çetindağ'ı öldürmesi için ortada hiçbir somut neden bulunmadığını öne süren Delikan, bu hususta sanığın eylemine iştirak eden veya azmettiren başka kişilerin varlığının da kuvvetli bir ihtimal olduğunu öne sürdü.

Ailenin diğer avukatı Hüseyin Acurman ise Selçuk Çetindağ hakkında soruşturma açılması için Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılması talebinde bulundu.

Sanığın avukatı Mustafa Ersun Künbi ise müvekkilinin sağır ve dilsiz olmasından dolayı duruşmanın akışı ve söylenenler konusunda bilgi sahibi olamadığını, bu durumun da savunma hakkının kısıtlanmasına yol açtığını dile getirdi.

Duruşmanın akışı içerisinde tüm beyanların Kaya'ya aktarılmasının sağlanmasını isteyen Künbi, müvekkilinin geçmişte Gölcük Devlet Hastanesi ile Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde psikolojik tedavi gördüğünü ve ilaç kullandığını anlattı.

Künbi, olay günü de müvekkilinin ilaç ve yanında alkol aldığını beyan ettiğini aktararak Kaya'nın ceza ehliyetinin olup olmadığına yönelik Adli Tıp Kurumundan rapor alınmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Erdal Kaya'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

- "256 gündür uyumuyorum"

Hacer Çetindağ'ın ağabeyi Cemalettin Deniz, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 256 gündür uyumadığını ve bu davayla yatıp kalktığını belirtti.

Ateşin düştüğü yeri yaktığını vurgulayan Deniz, "Benim canım her gün yanıyor. 2 çocuk var ortada. Bizim kafamızdaki sorulara cevap versinler. Erdal, bir ifadesinde 'bıçağı evden aldım, diğerinde Hacer'in mutfağından aldım' diyor. Niye kimse bu bıçak kimin diye sormuyor? Niye bizim acımızla alay ediyorlar. O zaman 'Hacer kendi öldürdü kendini' desinler, kapansın. 256 gündür bu cinayetle yatıp kalkıyorum." ifadesini kullandı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri de adliye önünde "Kadın cinayetlerinde indirimler uygulanmasın" yazılı pankart açtı.

Gölcük'te geçen yıl ekim ayında 2 çocuk annesi ve işitme engelli Hacer Çetindağ, evinde boğazı kesilmiş halde bulunmuş, cinayeti işlediği iddiasıyla kadının eşinin arkadaşı olan Erdal Kaya tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×