Kızılay'dan terör mağdurlarına yardım

- Türk Kızılayı Şırnak ve Silopi ilçesinde terör mağduru ailelere giysi ve gıda yardımında bulundu

Kızılay'dan terör mağdurlarına yardım
04 Temmuz 2016 Pazartesi 18:39

ŞIRNAK (AA) - Türk Kızılayı Şırnak ve Silopi ilçesinde, terör mağduru ailelere yardım etti.

Ramazan Bayramı öncesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör mağdurlarına destek için "Bu Bayram Acımızı da Aşımızı da Paylaşalım" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, terör saldırıları nedeniyle Şırnak merkezden kaçarak Silopi ilçesine yerleşen terör mağdurlarının da yer aldığı 350 aileye giyim ve gıda yardımı yapıldı.

Türk Kızılayı Silopi Şube Başkanı Kemal Türkan, yaptığı açıklamada, şube olarak yardımlarının devam ettiğini söyledi.

Ramazan ayının başından bu yana 650 aileye gıda paketi dağıttıklarını belirten Türkan, "Şırnak’tan Silopi’ye göç eden Silopi’den değişik mahallelere göç eden evi yıkılan zor durumda kalan insanlara ulaştık. Halen tespitlerimiz devam ediyor. Bayram dolayısıyla 350 aileye giysi yardımımız oldu. Genel merkezimizin bize gönderdiği 150 gıda kartını dağıttık." dedi.

Şırnak’taki terör olaylarından dolayı Silopi’ye göç etmek zorunda kalan Leyla Özen, bayram öncesinde kendilerine yapılan yardımdan dolayı yetkililere teşekkür etti.

İlçeye geldikleri ilk günden beri Kızalay'ın kendilerine yardımlarını esirgemediğini ifade eden Özen, "Allah razı olsun. Bizi yalnız bırakmadılar. Şırnaklıları yalnız bırakmadıkları için gene teşekkür ederim." şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×