"Kız Kardeşim" eğitimlerine katılanlar sertifikalarını aldı

- Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Turan: - "Kız Kardeşim Projesi'nin Sakarya’da bizim ev sahipliğimizde yapılmış olmasından mutluluk duyuyoruz" - Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Özger: - "Kız Kardeşim Projesi'yle Kayseri, Malatya, Gaziantep, Trabzon, İzmir ve Adana’nın ardından Sakarya’ya giderek Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlara ulaştık"

02 Haziran 2016 Perşembe 17:07

İSTANBUL (AA) - Kadınların toplum içinde daha aktif rol almalarını ve ekonomiye katılımlarını desteklemeyi amaçlayan ve 18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınlara açık olan "Kız Kardeşim Projesi"nin Sakarya’daki eğitimleri tamamlandı.

Coca-Cola tarafından yapılan açıklamaya göre, Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sakarya Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde ve Coca-Cola Türkiye ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle gerçekleştirilen "Kız Kardeşim Projesi"nin Sakarya’daki eğitimleri Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde düzenlenen sertifika töreniyle son buldu.

Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan, Sakarya Valiliği İl Dernekler Müdür Vekili Sayın İsmail Taner Soylu, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Tülin Kara Özger ve BÜYEM Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitimleri tamamlayan kadınlar sertifikalarını aldı.

Sertifika töreninde konuşan Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan, kadınların ekonomik hayata katılımlarının önünü açmayı hedefleyen projelerin önem taşıdığına inandıklarını belirterek, "Bu anlamda 'Kız Kardeşim Projesi'nin Sakarya’da bizim ev sahipliğimizde yapılmış olmasından mutluluk duyuyoruz." dedi.


- "Kadınlarımızın bilgi ve yetkinlik kazanmalarına destek olmanın heyecanı içindeyiz"


Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Tülin Kara Özger de 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadını güçlendirme hedefiyle yola çıkan Coca-Cola'nın Türkiye’de yeni bir projeyi hayata geçirmesinden mutluluk duyduğunu aktararak, "Coca-Cola olarak, 'Kız Kardeşim Projesi'yle Sakaryalı kadınlara finansal okuryazarlıktan etkili konuşmaya kadar farklı alanlarda yetkinlik kazandıracak eğitimler verilmesine destek olmaktan gurur duyuyoruz. 'Kız Kardeşim Projesi'yle Kayseri, Malatya, Gaziantep, Trabzon, İzmir ve Adana’nın ardından Sakarya’ya giderek Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlara ulaştık. Kadınlarımızı dinleyerek, onların ihtiyaçlarına göre bilgi ve yetkinlik kazanmalarına destek olmanın heyecanı içindeyiz." ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan ise BÜYEM olarak "Kız Kardeşim" için hazırladıkları eğitim programının; Etkili İletişim Becerileri Geliştirme, Etki Yaratma Becerisi, Etkili Konuşma ve Diksiyon, Finansal Okuryazarlık, Kadın Olmanın Vaz Geçilmez Rolleri ve Kendini Tanı Fark Yarat konu başlıklarını kapsadığını dile getirerek, "Toplam 30 saat süren eğitimler katılımcıların kişisel gelişim yolculukları için bir başlangıç noktası olma niteliği taşıyor. Katılımcılarımızın aldığı kişisel gelişim eğitimlerinin gerek sosyal yaşamlarına gerekse iş yaşantılarına olumlu katkı sunması bizleri mutlu edecektir." bilgisini verdi.

Verilen bilgiye göre, 18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınlara açık olan "Kız Kardeşim" eğitimleri kapsamında, katılımcıların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirmelerine, kendilerini geliştirmelerine ve yetkinlik kazanmalarına destek olan eğitimler verildi. Bu eğitimler kapsamında kişisel gelişimin yanı sıra finansal okuryazarlık, iletişim, sosyal medya, diksiyon, etkili konuşma ve bireysel motivasyon gibi dersler yer alıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×