Kırklareli'de üniversite öğrencilerine bisiklet dağıtıldı

- Program kapsamında, üniversite öğrencilerinin kullanması amacıyla 75 bisiklet, Kırklareli Üniversitesi'ne teslim edildi

Kırklareli'de üniversite öğrencilerine bisiklet dağıtıldı
03 Haziran 2016 Cuma 17:51

KIRKLARELİ (AA) - "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında, üniversite öğrencilerinin kullanması amacıyla 75 bisiklet, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü'ne teslim edildi.

Program çerçevesinde Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü'nde düzenlenen törende, Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, "Sağlıklı yaşam için bisiklet kullanalım" protokolünü imzaladı.

Aykaç, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin sportif aktivitelerini önemsediklerini söyledi.

Sportif faaliyetlerin önemli olduğunu belirten Aykaç, üniversite olarak teslim alınan bisikletlerin en etkin biçimde kullanılması için çaba göstereceklerini kaydetti.

Çiğdem Cerit ise fiziksel aktivite, hareketli yaşam ve sağlıklı bir nesil elde etmek amacıyla bu tür çalışmalara önem verdiklerini anlattı.

Sağlıklı bir yaşam için fiziksel aktivite ve sporun önemine işaret eden Cerit, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" çerçevesinde daha önce de 419 ilkokul ve ortaokul öğrencisine bisiklet dağıttıklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Kırklareli Valisi Esengül Civelek ve beraberindekiler bisikletlerin teslimini gerçekleştirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×