Kırgızistan'da 2. Dünya Göçebe Oyunlarına doğru

Kırgızistan'da 2. Dünya Göçebe Oyunlarına doğru
15 Mayıs 2016 Pazar 23:47

BİŞKEK (AA) - Kırgızistan’ın tatil merkezi Issık Göl’de 3-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak 2. Dünya Göçebe Oyunları için geri sayım sayacı kuruldu.

Başkent Bişkek’in Alatoo Meydanı'nda kurulan sayaç, 3 Eylül Cumatesi resmi açılış törenin başlayacağı saate göre ayarlandı. 2. Dünya Göçebe Oyunları'nın afişleriyle süslenen Alatoo Meydanı'nda sayaç, törenle 111 gün 4 saat 43 dakikadan geri saymaya başladı.

Törene, Başbakan Yardımcısı Gülmira Kudayberdiyeva, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Evren Rutbil, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkan Danışmanı Abdullah Hazar, bürokratlar, Bişkek Belediyesi yetkilileri, yabancı misyon temsilcileri, sporcular ile vatandaşlar katıldı.

Başbakan Yardımcısı Kudayberdiyeva, yaptığı konuşmasında, “Büyük bir güne geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in inisiyatifi ile geçen yıl 1. Dünya Göçebe Oyunları yapıldı. 2. Dünya Göçebe Oyunları'na tüm hazırlıklarımız yapılıyor. Kültür ve spor her zaman halkları beraber kılan bir güçtü. Göçebe medeniyetinin iyilik ve barış ideallerinin hakim olacağı bu oyunları büyük şölen içinde geçirmeliyiz” diye konuştu.

Törenin ardından konser verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×