Kara çaylağı avlayan kişiye 7 bin 850 lira ceza

- Burdur'un Tefenni ilçesindeki devlet avlağında, koruma altındaki kara çaylağı vurduğu tespit edilen kişiye 7 bin 850 lira para cezası verildi

Kara çaylağı avlayan kişiye 7 bin 850 lira ceza
22 Ağustos 2016 Pazartesi 16:35

BURDUR (AA) - Burdur'un Tefenni ilçesindeki devlet avlağında, koruma altındaki kara çaylağı vuran kişiye 7 bin 850 lira para cezası kesildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur Şube Müdürlüğü Av Koruma ekipleri, Tefenni ilçesi devlet avlağında yaptıkları denetimler sırasında, takip edilen bir avcının şüpheli hareket ettiğini ve yere bir şey bırakarak ayrıldığını tespit etti. Ekipler, olay yerinde saçma ile vurulmuş kara çaylak buldu.

Antalya'nın Korkuteli ilçesinden avlanmak amacıyla Burdur'a gelen avcı, kara çaylağı leş kargası sanarak vurduğunu belirtti.

Avcılık belgesi ve avlanma izni olan kişiye, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu çerçevesinde koruma altındaki türü avlaması nedeniyle tutanak düzenledi. Avcıya 7 bin 500 lira tazminat ve 350 lira idari para cezası olmak üzere toplam toplam 7 bin 850 lira ceza uygulandı.

Tedavi edilmek üzere Lisinia Yaban Hayatı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülen çaylağın hayati tehlikesinin devam ettiği kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×