Kanser hastası kardeşi için destek bekliyor

- İskenderun'da yaşayan ve kolon kanseri olan Gizem Köklü'nün ailesi, tedavi için destek bekliyor - Ağabey Köklü: "Gizem'in tedavi masrafları haftalık 3 bin lirayı buluyor. Maalesef bunu karşılamakta güçlük çekiyoruz"

Kanser hastası kardeşi için destek bekliyor
21 Eylül 2016 Çarşamba 13:43

HATAY (AA) - Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan Ener Köklü, kolon kanseri olan kardeşi Gizem Köklü'nün tedavisi için destek bekliyor.

Ağabey Köklü (35), gazetecilere yaptığı açıklamada, bir bankanın şubesinde çalışan 26 yaşındaki kardeşinin yaklaşık 2,5 yıl önce kolon kanserine yakalandığını söyledi.

Kardeşinin Adana ve İstanbul'da tedavi gördüğünü, bu süreçte ince bağırsağında yaralar oluştuğunu belirten Ener Köklü, yaraların ameliyatla temizlendiğini, ancak bununla birlikte rahminin de alındığını kaydetti.

Rahatsızlığı nedeniyle beslenme sorunları da yaşayan Gizem Köklü'nün 52 kilodan 40 kiloya düştüğünü ifade eden Köklü, kardeşinin tedavisinin İstanbul'da özel bir hastanede sürdüğü bilgisini verdi.

Sağlık güvencelerinin bulunduğunu vurgulayan ağabey Köklü, "Ancak kardeşimin tedavisinde ısı terapisi alması gerekiyor. Bunu da sağlık güvencemiz karşılamıyor. Gizem'in sağlığına kavuşması için ev ve arabamızı sattık. Gizem'in tedavi masrafları haftalık 3 bin lirayı buluyor. Maalesef bunu karşılamakta güçlük çekiyoruz ve yetkililerden destek bekliyoruz." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×