Kakava-Hıdrellez Şenlikleri

- Şenlikler kapsamında boyalı yumurta tokuşturma yarışması düzenlendi - Edirne Vali Vekili Tanç: - "Ülkemizin gerçekten huzura ihtiyacı var. Kısa sürede bunun sağlanmasını diliyorum"

Kakava-Hıdrellez Şenlikleri
06 Mayıs 2016 Cuma 16:17

EDİRNE (AA) - Edirne'de her yıl düzenlenen "Kakava-Hıdrellez Şenlikleri" kapsamında boyalı yumurta tokuşturma yarışması düzenlendi.

Saraçlar Caddesi'nde oluşturulan alanda şenliklere katılan yerli ve yabancı turistler, Edirne Belediye Bandosu'nun müzikleriyle oynadı ve eğlendi.

Oynayanlara 72 yaşındaki Roman vatandaş Halime Mal da katıldı. Turistler Mal'a bahşiş verdi ve fotoğraf çektirdi.

Konserin ardından yarışma alanına gelen Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, vatandaşlarla sohbet etti.

Tanç ve Gürkan, Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır da CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile boyalı yumurta tokuşturdu.

Vali Vekili Tanç, burada yaptığı konuşmada, şenlikler boyunca kentin birçok konuğu ağırladığını söyledi. Şenliklerin baharın gelişi, barış, dostlu ve kardeşliğin müjdecisi olduğunu dile getiren Tanç, "Ülkemizin gerçekten huzura ihtiyacı var. Kısa sürede bunun sağlanmasını diliyorum." dedi.

- "Türk milleti için kim ne derse desin devlet büyüktür"

Gürkan da Hıdrellez'in baharın müjdecisi olduğunu anlattı.

Baharla birlikte her yerin huzur, barış, bolluk ve bereket içerisinde olmasını dileyen Gürkan, şunları kaydetti:

"Baharla beraber artık ülkemizin hiçbir köyüne, kentine, kasabasına, evine şehit cenazesi gelmesin, en büyük temennimiz en büyük arzumuz bu. 5 Mayıs'ta yaktığımız Kakava ateşinden sonra bugün de 6 Mayıs Hıdrellez'in ilk günü. Her yıl valimizin de katılımıyla yumurta kırma yarışması yapıyoruz. Her yıl da hangimiz kimin yumurtasına vuracak diye konuşuyoruz. Ben de her yıl aynı şeyi söylüyorum. Türk milleti için kim ne derse desin devlet büyüktür ve devlet kutsaldır. Halksız devlet olmaz, halka rağmen devlet olmaz, devlet halkıyla beraber büyüktür, güçlüdür ve kutsaldır. Ben yumurtamı altta tutuyorum valim vursun diye."

Konuşmaların ardından, Tanç, Bakır, Gaytancıoğlu ve Gürkan küçük bir küpten Hıdrellez niyeti çekti ve vatandaşlara okudu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×